Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Sat, 20 Jul 2019 13:27:23 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[У КМДА підрахували зареєстрованих містян]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-kmda-pdrahuvali-zarejestrovanih-mstjan-56876 Fri, 19 Jul 2019 18:25:00 +0300 message За словами заступника голови КМДА, Київ - єдине місто, де є точна і актуальна інформація про чисельний склад населення в електронному вигляді

Заступник голови Київської міської державної адміністрації Дмитро Давтян повідомив, що в Києві офіційно зареєстровано понад 2,6 млн жителів. Про це Давтян написав в Facebook.

"У Києві офіційно зареєстровано 2 мільйона 651 тисяча 235 осіб. Ці дані взяті з електронного реєстру нашої територіальної громади, - до речі, першого в Україні", - написав заступник голови.

За словами Давтяна, дані про чисельність населення дуже важливі, адже вони дозволяють контролювати рівень заселеності районів, прогнозувати розвиток міста на наступні роки, володіти інформацією про демографічний стан і т.д.

"Цікаво, що чисельність прекрасної половини людства в столиці переважає. На сьогодні зареєстровано 1 504 144 жінки, а це 56,7%" - підсумував Давтян.

Сім пляжів Києва отримали міжнародну нагороду

Кличко звільнив чиновника за обвал штукатурки з шляхопроводу

У Києві з'явилася вулиця Джона Маккейна

Раніше в Держстаті заявили, що населення України продовжує зменшуватися.

 

]]>
<![CDATA[Власники ВДЕ впродовж наступних 10 років отримуватимуть щорічно €1.3 млрд]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vlasniki-vde-vprodovzh-nastupnih-10-rokv-otrimuvatimut-shhorchno-13-mlrd-56875 Fri, 19 Jul 2019 17:35:00 +0300 message Обсяг щорічних виплат виробникам з відновлювальних джерел енергії, які здійснює ДП «Гарантований покупець», впродовж наступних десяти років можуть складати біля €1.3 млрд, а з урахуванням потужностей, які будуть введені до кінця 2021р ця сума може вирости до €1.8 млрд в рік.

Про це йдеться в опублікованій на Facebook-сторінці Міністерства енергетики та вугільної промисловості презентації генерального директора Директорату енергетичних ринків Ольги Буславець.

Дана оцінка міністерства наведена без урахування витрат на покриття небалансів в енергосистемі, які створює складнопрогнозована альтернативна генерація. «Додаткові витрати на врегулювання небалансів об’єктів ВДЕ з поточною помилкою прогнозу в 35% за даними НЕК «Укренерго» можуть складати €300-900 млн, залежно від ціни на балансуючому ринку», — зазначається в презентації.

Також Міненерговугілля прогнозує зростання встановленої потужності генерації з ВДЕ за весь 2019р у порівнянні з показником станом на кінець 2018р у 2,5 рази – до 5289 МВт, з яких 3500 МВт може припадати на промислові СЕС, 335 МВт – домашні СЕС, 775 МВт – ВЕС, 104 МВт – на малу гідрогенерацію та 130 МВт – біоенергетику.

При цьому, прогноз з відпуску електроенергії за 2019р визначений на рівні 5960 млн кВт-год, що в 2 рази більше відпуску за 2018р. Міністерство прогнозує, що 3106 млн кВт-год згенерують СЕС, 266 млн кВт-год – домашні СЕС, 2009 МВт-год – ВЕС, 240 млн кВт-год – малі ГЕС, 348 млн кВт-год – біоенергетика.

 

]]>
<![CDATA[Данію звинувачують в порушенні морського права через «Північний потік 2»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/danju-zvinuvachujut-v-porushenn-morskogo-prava-cherez-pvnchnij-potk-2-56874 Fri, 19 Jul 2019 16:35:00 +0300 message Росія звинуватила у порушенні міжнародного морського права Данію, яка не бажає видавати дозвіл на прокладку газопроводу Північний потік-2 в своїй винятковій економічній зоні.

Про це міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив німецькій газеті Rheinische Post.

Зазначимо, що "Північний потік - 2" - другий газопровід, який по дну Балтійського моря повинен зв'язати Росію з Німеччиною. Протяжність маршруту - понад 1200 км, потужність нового трубопроводу складе 55 млрд м³ газу на рік. Вартість проекту -  9,5 млрд євро, його фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній.

Прокладати трубопровід через свою територію вже дозволили Німеччина, Фінляндія і Швеція.  А от Данія не дозволила.

Копенгаген запросив у оператора проекту додаткову еко-оцінку маршруту газопроводу на південь від о-ва Борнхольм, яка може тривати не один місяць.

Глава МЗС Росії звинуватив владу Данії в тому, що вона зайняла політизовану позицію і тому зволікає з видачею дозволу на прокладку трубопроводу.

Росія розцінює затягування Данією розгляду заявок на будівництво газопроводу Північний потік-2 як порушення принципів міжнародного морського права, заявив Лавров.

"Вважаємо, що затягування розгляду поданих оператором проекту заявок йде врозріз з принципами міжнародного морського права, які дозволяють споруджувати об’єкти енергетичної інфраструктури в морських акваторіях", — сказав він.

Лавров також зазначив, що у жодної країни, включаючи Данію, не було претензій щодо експлуатації першої нитки "Північного потоку". Він висловив надію на те, що данський уряд "відмовиться від конфронтаційного курсу і прийме правильні рішення".

Нагадаємо, у Держдепі США зробили офіційну заяву про те, що компанії, які інвестують в "Північний потік-2" ризикують опинитися під санкціями

Раніше глава "Газпрому" заявив, що поставки газу по "Північному потоку - 2" повинні розпочатися 1 січня 2020 року.

 

]]>
<![CDATA[У Кабміні планують чергове підвищення пенсій]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-kabmn-planujut-chergove-pdvishhennja-pensj-56873 Fri, 19 Jul 2019 15:40:00 +0300 message Українських пенсіонерів чекає новий перерахунок пенсій. Про це пише видання АиФ.

Перерахунок пенсій для українців прив'язаний до прожиткового мінімуму, який переглядається двічі на рік - 1 липня та 1 грудня. Однак, як заявили в уряді, це ще не всі зміни у виплатах для громадян, які вийшли на заслужений відпочинок.

Оскільки прожитковий мінімум зросте, то, відповідно, і мінімальні пенсії стануть вище. Якщо на сьогоднішній день вони становлять тисяча п'ятсот шістьдесят чотири гривні, в грудні до них додадуть ще 74 гривні. Таким чином, «мінімалка» складе 1638 гривень.

Крім цього, як заявили в Кабінеті міністрів, з 1 січня 2020 року в Україні пройде перерахунок пенсій військовослужбовцям на 25%. У березні наступного року відбудеться ще одне автоматичне підвищення виплат, а надбавки, в першу чергу, будуть залежати від затвердженого восени бюджету.

Також раніше повідомлялося, що Пенсійний фонд України (ПФУ) готує нововведення, яке не сподобається пенсіонерам. Пенсійний фонд України (ПФУ) планує скоротити кількість своїх відділень по країні.

Зараз функціонує 600 відділень, а планують залишити лише 55. Про це заявив голова правління Фонду Євген Капінус. Ще не відомо, як швидко завершать реорганізацію.

«Це означає, що у нас залишаться головні управління на рівні областей, та ці управління будуть займатися всім спектром питань, які будуть на порядку денному Пенсійного фонду», - сказав він. Також він додав, що поки не планується змінювати структуру відділень фонду в Луганській і Донецькій областях: вони будуть працювати в колишньому режимі.

Нагадаємо, що вихід українців на пенсію по-новому, суд виніс історичне рішення

 

]]>
<![CDATA[Україна може зменшити споживання газу вдвічі]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrajina-mozhe-zmenshiti-spozhivannja-gazu-vdvch-56872 Fri, 19 Jul 2019 14:35:00 +0300 message Віцепрем’єрміністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко заявив, що Україна здатна зменшити споживання газу з 18 до 9 млрд кубів.

За словами урядовця, розроблена маршрутна карта дуже проста.

«Програма «теплі кредити», яка співфінансує тільки оплату будівельних матеріалів, вікон, дверей, радіаторів і газових котлів залишиться здебільшого працювати для приватного сектору. А щодо багатоповерхового сектора — нам треба рухатися до ефективної економії кожної вкладеної копійки. І це вже питання державної установи «Фонд енергоефективності», — зазначив Зубко.

Урядовець повідомив, що було підписано угоду між Фондом енергоефективності та Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), яка дає старт фінансуванню програм енергоефективності в багатоквартирних житлових будинках, у яких створено ОСББ.

«Ключовий клієнт Фонду енергоефективності — це багатоповерховий будинок, де управління спільною власністю здійснюється управителем або ОСББ. Чому він? Тому що, на жаль, саме ці домогосподарства перебувають під монопольним впливом теплопостачальних компаній і, яким вкрай необхідно зменшувати своє енергоспоживання. Разом з нашими міжнародними партнерами Фондом енергоефективності затверджена грантова політика, яка передбачає  співфінансування від 20 до 50% на впровадження енергоефективних заходів у багатоповерхівках. Мінімально — це встановлення ІТП, максимально — це повна тепломодернізація будинку з заміною інженерних мереж. Мета модернізації й реновації — підвищення якості споживання, у тому числі можливість отримувати якісну температуру і послуги. Це також веде до збільшення вартості житла до 20-25%. І, саме головне, особливо якщо ми кажемо про старий житловий фонд, ми збільшуємо тривалість життя будинку», — розповів Зубко.

 

]]>
<![CDATA[Російський газ та дизпаливо обклали спеціальним митом]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/rosjskij-gaz-ta-dizpalivo-obklali-specalnim-mitom-56871 Fri, 19 Jul 2019 13:35:00 +0300 message Представник Президента у Кабінеті Міністрів Андрій Герус повідомив, що днями уряд затвердив постанову, якою запровадив спеціальне мито на імпорт із Російської Федерації дизельного пального (трубопровідним транспортом) та скрапленого газу.

Про це він повідомив у Фейсбуці.

За його оцінками, завдяки таким діям держбюджет отримає близько 2 млрд грн на рік. Ці кошти необхідно спрямувати на субсидії.

“Український бюджет додатково отримає близько 2 млрд грн на рік. На мою думку, ці кошти необхідно спрямувати на розширення програми субсидій для малозабезпечених верств населення”, – зазначив представник Президента в уряді.

За його інформацією, станом на січень 2018 року 6,9 млн домогосподарств користувалися субсидіями, однак унаслідок різних рішень і подій станом на січень поточного року кількість субсидіантів зменшилась до 3,6 млн домогосподарств.

“Це вилилося у зниження платіжної дисципліни, збільшення боргів за житлово-комунальні послуги. На моє переконання, додатково 1-1,5 млн незабезпечених сімей обґрунтовано мають право на субсидії, тому ми зараз розробляємо відповідні зміни до правил отримання субсидій”, – повідомив він.

Він також додав, що нині на ринку нафтопродуктів спостерігається профіцит ресурсу, є підстави для подальшого зниження роздрібних цін.

 

]]>
<![CDATA[Інфографіка: виборчі обіцянки політичних партій щодо ЖКГ та тарифів]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nfografka-viborch-obcjanki-poltichnih-partj-shhodo-zhkg-ta-tarifv-56870 Fri, 19 Jul 2019 12:38:00 +0300 message В Україні 21 липня відбудуться дострокові парламентські вибори. Потрапити до Верховної ради хочуть 22 політичні партії, але згідно з останніми соціологічними опитуваннями, реальні шанси на це мають лише п'ять. 
 
«Слово і Діло» проаналізувало передвиборчі програми топ-5 політичних сил і пропонує їх тематичний розбір. Сьогодні подивимося, що партії обіцяють щодо реформи та управління житлово-комунальним господарством, а також тарифів.
 
Обіцянки саме щодо тарифів мають чотири партії. «Слуга народу» обіцяє запровадити державну оптимізацію житлово-комунальних тарифів. Партія пропонує зробити це за рахунок демонополізації енергетичних ринків, збільшення власного видобутку енергоресурсів та усунення корупційної складової в утворенні тарифів.
 
«Опозиційна платформа – За життя» взагалі обіцяє списати борги населення за комуналку й встановити справедливі субсидії. Крім того, є обіцянка знизити ціну на газ для українців до 3,8-4 тисяч гривень за кубічний метр. І зробити це партія хоче, в тому числі, за рахунок прямих поставок із Росії.
 
«Голос» обіцяє всюди встановлювати лічильники тепла й газу, щоб значно скоротити витрати на комунальні послуги.
 
«Батьківщина» обіцяє знизити ціни на газ для населення удвічі.
 
У «Європейської солідарності» немає обіцянки щодо зниження тарифів, зате партія Петра Порошенка обіцяє реформу сфери житлово-комунального господарства. Прерогативою цієї реформи є підвищення якості надання послуг. У програмі партії, зокрема, є обіцянка створити систему контролю за наданням послуг відповідно до договорів, надати кожному можливість перевіряти виконання умов договору. Також ЄС обіцяє організувати особисту співучасть громадян в управлінні колективним господарством.
 
 
]]>
<![CDATA[Кабмін затвердив новий Порядок перетину лінії розмежування на Донбасі]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kabmn-zatverdiv-novij-porjadok-peretinu-lnji-rozmezhuvannja-na-donbas-56869 Fri, 19 Jul 2019 11:26:00 +0300 message Кабінет міністрів України затвердив новий Порядок перетину лінії розмежування на Донбасі, змінивши принцип переміщення вантажів з "переліку дозволених для переміщення товарів" на "перелік заборонених для переміщення".
 
Про це повідомив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш.
 
"Відмінна новина! Уряд затвердив новий Порядок перетину лінії розмежування на сході України. Чекаємо остаточній редакції. Але знаємо, що ініціатива МінВОТ про зміну принципу визначення" переліку дозволених для переміщення товарів "на" перелік заборонених для переміщення "підтримана урядом", - написав Черниш в своєму акаунті в Твіттері.
 

Він пояснив, що це означає, що відповідно до прийнятого Порядку, особи, що перетинають лінію розмежування, незабаром зможуть перевозити на тимчасово окуповану територію будь-які товари, за винятком обмежених або заборонених до переміщення, над чим зараз і працює МінВОТ. 

]]>
<![CDATA[НБУ вважає, що МВФ запропонує Україні нову програму співпраці й виділить 2 млрд доларів траншу]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nbu-vvazhaje-shho--mvf-zaproponuje-ukrajin-novu-programu-spvprac-j-vidlit-2-mlrd-dolarv-transhu-56868 Fri, 19 Jul 2019 10:40:00 +0300 message У Національному банку вважають, що до кінця поточного року Міжнародний валютний фонд запропонує Україні нову програму співпраці й виділить 2 млрд доларів першого траншу кредиту за новою програмою. 
 
Про це заявив заступник голови Національного банку України Дмитро Сологуб під час брифінгу.
 
“Цього року в четвертому кварталі ми очікуємо, що, скоріше за все, це буде нова програма, цього року вона розпочнеться, і Україна отримає 2 млрд доларів цього року”, — розповів голова Національного банку України Дмитро Сологуб.
 
За словами Сологуба, також в рамках нової програми країна має отримати ще по 2 млрд доларів у наступні роки.
 

При цьому він уточнив, що в НБУ очікують, що нова програма буде розрахована на “стандартні” 36-48 місяців і її обсяги мають бути на рівні 5-10 млрд доларів. 

]]>
<![CDATA[Сьогодні ввечері можливе обмеження на вхід двох станцій столичного метро]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sogodn-vvecher-mozhlive-obmezhennja-na-vkhd-dvoh-stancj-stolichnogo-metro-56867 Fri, 19 Jul 2019 10:03:00 +0300 message Сьогодні, 19 липня увечері,  можливе обмеження на вхід (закриття) для пасажирів станцій метро “Контрактова площа” та “Поштова площа” у Києві. 
 
Про це повідомили у прес-службі КП "Київський метрополітен".
 
“Увечері 19 липня у зв’язку із проведенням масових заходів у місті можливе обмеження на вхід (закриття) для пасажирів станцій “Контрактова площа”, “Поштова площа”, - вказали у метрополітені.
 
У комунальному підприємстві перепросили за тимчасові незручності.
 

Додамо, на 19 липня 2019 року анонсовано концерт на Контрактовій площі. 

]]>
<![CDATA[За пів року на Дніпропетровщині створили 155 ОСББ]]> http://osbb.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/za-pv-roku-na-dnpropetrovshhin-stvorili-155-osbb-56866 Fri, 19 Jul 2019 09:25:00 +0300 message За пів року на Дніпропетровщині створили 155 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Загалом в області – вже 3110 ОСББ,  про це повідомили в департаменті ЖКГ Дніпропетровської ОДА.
 
«Все більше мешканців багатоквартирних будинків Дніпропетровщини створюють ОСББ. Це дозволяє людям самотужки вирішувати, як формувати бюджет, ремонтувати під’їзди й вуличні майданчики. Це якісно новий підхід до управління будинками», – наголосили в департаменті.
 
У 2019 році в області створили ще 155 ОСББ. Найбільше – у Кривому Розі.
 
Серед активних – і мешканці Дніпра, Жовтих Вод, Нікополя та Новомосковська.
 
Загалом у регіоні вже понад 3 тис. об’єднань, у їхньому складі 3317 будинків.
]]>
<![CDATA[Нові ДБН: зміняться застарілі норми щодо металевих грат в українських судах]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nov-dbn-zmnjatsja-zastarl-normi-shhodo-metalevih-grat-v-ukrajinskih-sudah-56865 Fri, 19 Jul 2019 08:46:00 +0300 message Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо проектування будівель судів. 
 
Наразі запропоновано виключити застарілу норму щодо влаштування металевих грат для утримання підсудних під час судового процесу в залах засідань. Адже всі українські суди вже перейшли на утримання підсудних у спеціальних захисних огорожах з металу та скла.
 
У разі розгляду особливо резонансних справ пропонується  посилювати заходи безпеки для учасників судового процесу, зокрема, обов’язково передбачати облаштування хоча б однієї зали судового засідання додатковою перегородкою зі скла та металу, яка відокремлюватиме місця для відвідувачів від місць для складу суду та утримання підсудних.
 
Також запропоновано суттєво переглянути вимоги до облаштування сучасних та безпечних конвойних приміщень (камер/боксів) для тримання підсудних під вартою до і після судових засідань. Особливо, у частині, що стосується площі цих приміщень, вентиляції, освітлення, забезпечення питною водою тощо. 
 
ДБН В.2.2-26:2010 «Будинки і споруди. Суди» встановлює вимоги до проектування нових і реконструкції існуючих будинків під суди, а також приміщень судів, вбудованих у будинки іншого призначення.
 

Державні будівельні норми – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення. 

]]>