Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Tue, 17 Sep 2019 04:20:29 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Опалювальний сезон 2019-2020 може стати найпроблемнішим за останні роки]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/opaljuvalnij-sezon-2019-2020-mozhe-stati-najproblemnshim-za-ostann-roki-57428 Mon, 16 Sep 2019 18:25:00 +0300 message У команді президента більше не могли приховувати правду і зізналися українцям в тому, що їх чекає найближчим часом.

Зовсім скоро в Україні почнеться опалювальний сезон і це буде дуже непростий час для всіх українців.

Про те, як просуваються справи України в підготовці до опалювального сезону розповів Андрій Герус, який представляє цікаві президента України Володимира Зеленського в Кабміні.

Перше, що викликає занепокоєння Геруса, так це невеликі запаси енергоносіїв на складах опалювальних компаній в період осінньо-зимових свят.

Так, на момент кількох тижнів тому, готовність України до опалювального сезону була трохи більше, ніж на половину, і становила всього лише 65%.

Тоді ж і трапився жорсткий діалог з компаніями теплового генерування. Саме тоді було піднято питання щодо використання запасів вугілля, який є на складах як шантаж. За словами представника президента, дані дії спрямовані на штучне завищення тарифів і є неприпустимими для країни в поточних умовах.

Також, на даний момент йде відкрита суперечка з російською компанією Газпром щодо транзиту газу. Ці питання вимагають якомога швидшого вирішення, адже від результату залежатиме ринок газу в Україні. Дискусії говорять про те, що зимовий період поточного року буде складним.

 

]]>
<![CDATA[Кличко закликає парламент не скасовувати пайові внески для забудовників]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/klichko-zaklikaje-parlament-ne-skasovuvati-pajov-vneski-dlja-zabudovnikv-57427 Mon, 16 Sep 2019 17:35:00 +0300 message Голова Асоціації міст України Віталій Кличко у листі до Голови Верховної Ради України Д.Разумкова та народних депутатів України закликав не приймати поспішного рішення щодо скасування пайової участі. Відмінити пайову участь забудовників у розвитку інфраструктури населеного пункту пропонується у прийнятому у першому читанні проєкті Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» (№1059 від 29.08.2019 р.). Про це інформує Офіс реформ у Львівському РВ АМУ.

АМУ наголошує, що пайова участь складає значну частку надходження бюджету розвитку місцевих бюджетів. Зокрема, у 2018 році місцеві бюджети отримали від пайової участі близько  1,6 млрд грн. А зазначеним законопроєктом всупереч частині третій статті 142 Конституції України компенсації втрат місцевих бюджетів не передбачається.

Таким чином, скасування пайової участі розбалансує місцеві бюджети, заблокує завершення розпочатих проєктів і не дозволить почати нові, адже видатки з бюджетів розвитку це:

-капітатьні видатки на будівництво, ремонт та реконструкцію дитячих садків, шкіл, лікарень, об’єктів водопостачання, водовідведення, дорожнього господарства, комунального транспорту тощо;

-розроблення містобудівної документації.

 Якщо буде відмінена пайова участь місцеве самоврядування втратить важливе джерело коштів на розбудову та удосконалення інфраструктури. І це при тому, що громади постійно відчувають дефіцит ресурсів на економічний та соціальний розвиток.

Відтак АМУ пропонує під час розгляду законопроєкту  №1059 у другому читанні виключити зміни, які стосуються пайової участі (пункт 13, 15, підпункти 2, 3 пункту 16 розділу І законопроєкту).

 

]]>
<![CDATA[«Укренерго»: Що б здешевити електроенергію, її потрібно більше імпортувати]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrenergo-shho-b-zdesheviti-jelektrojenergju-jiji-potrbno-blshe-mportuvati-57426 Mon, 16 Sep 2019 16:40:00 +0300 message Сьогодні європейська електроенергія вільно надходить тільки в "острів Бурштинської ТЕС", який працює синхронно з ENTSO-E.

Чим можна допомогти в ситуації, коли дешева електроенергія виведена з вільного ринку, а дорогу хочуть продавати якомога дорожче, та й то не завжди? Перше, що варто було б зробити, - створити конкурентне середовище серед виробників електроенергії. Чи не з'являться у нас найближчим часом і нові власники традиційної генерації. Тому треба зберегти і розширити імпорт електроенергії з Європи в "острів Бурштинської ТЕС" і відкрити його на решті території ОЕС України.

Про це в своїй статті для ZN.UA пише Всеволод Ковальчук, керівник НЕК "Укренерго". За його словами, сьогодні європейська електроенергія вільно надходить тільки в "острів Бурштинської ТЕС", що працює синхронно з ENTSO-E. У липні імпортери завели туди 171 тис. МВт ∙ год зі Словаччини та Угорщини. В ОЕС України, відрізаною від ENTSO-E, за той же час імпортували 104 тис. МВт ∙ год з Білорусі.

"Зараз українське законодавство відповідно до європейських вимог і міжнародним зобов'язанням дозволяє безперешкодний доступ для імпорту електроенергії з будь-якого напрямку. І ці можливості стосуються також Російської Федерації, яка проявляє агресію по відношенню до України. Тому якщо хтось захоче імпортувати звідти електроенергію в ОЕС України і тим самим посилити нашу енергетичну залежність від агресора, ні у кого не знайдеться законних важелів, щоб перешкодити цьому. І треба сказати, в бізнес-середовищі вже є ті , Хто хотів би це зробити, про що "Укренерго" вже поінформувало РНБО ", - відзначає автор.

На його думку, треба треба прискорити початок роботи ринку допоміжних послуг. Для цього "Укренерго" запропонувало регулятору встановити перехідний період, під час якого виробники електроенергії могли б тимчасово отримувати "плату за готовність" ще до того, як закінчать перевірку свого обладнання. Таким чином, вони могли б відшкодувати витрати на резервування потужностей для балансування енергосистеми, і ніякого дефіциту резервів не було б.

Керівник "Укренерго" підкреслює, що запуск ринку допоміжних послуг, з одного боку, дозволить вирішити проблему резервів і підвищить безпеку енергопостачання. З іншого - в умовах обмеженого спецобязательствамі і ціновими порогами ринку це вплине на зростання ціни електроенергії, оскільки в її собівартості буде врахована також "плата за готовність".

 

]]>
<![CDATA[«УЗ» презентувала оновлений плацкартний вагон]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/uz-prezentuvala-onovlenij-plackartnij-vagon-57425 Mon, 16 Sep 2019 15:38:00 +0300 message У Києві презентували перший плацкартний вагон, який був капітально відремонтований. Вартість одного вагона становила приблизно 10,5 млн грн (без ПДВ), що вдвічі дешевше нового вагона і дозволяє продовжити експлуатацію рухомого складу на половину його життєвого циклу, а саме на 14 років.

Що стосується змін в вагоні, то були встановлені нові вікна та полиці. Купе оснастили світлодіодними світильниками біля кожного пасажирського місця, верхні полиці обладнали захисним бортиком.

«У цьому році почали роботу - модернізували 3 плацкартні вагони. Зараз «Укрзалізниця» працює над своїм бюджетом на 2020 рік. У компанії є близько 200 плацкартних вагонів, які можуть бути відновлені таким ремонтом », - заявив глава УЗ Євген Кравцов.

Також в модернізованих плацкартних вагонах встановлюються туалетні комплекси закритого типу, системи відеоспостереження, дахова система кондиціонування повітря. У службовому купе провідника є пульт управління системами вагона, енергосистема вагона обладнана перетворювачем напруги.

Всі роботи були виконані в депо Каховка «Укрзалізниці».

Додамо в УЗ поінформували, що зараз компанія експлуатує 1200 плацкартних вагонів. Ці вагони найбільш зношені. В цілому експлуатується 2864 пасажирських вагони, їх середній вік становить 32 роки при нормативному 28 років.

 

]]>
<![CDATA[Україна скоро почне відчувати дефіцит питної води]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrajina-skoro-pochne-vdchuvati-defcit-pitnoji-vodi-57424 Mon, 16 Sep 2019 14:35:00 +0300 message На території України створився так званий водний стрес і він посилюється. Україна має один з найнижчих в Європі показників забезпеченості водою. За прогнозами фахівців, вже за 20-30 років нам доведеться імпортувати питну воду, повідомляє Українська Кліматична Мережа.

Водним стресом називають щорічний доступ до водних ресурсів менше за 1,7 тис. куб. м на людину. У нас є лише 1 тис. куб. м внутрішніх вод на 1 жителя. Для порівняння, у Швеції та Німеччині – 2,5 тис., Франції – 3,5 тис., Великобританії – 5 тис. куб. м.

З посиленням глобального потепління проблема значно загостриться. Зими малосніжні, а дощі – здебільшого сильні, але короткі, тому підземні води погано поповнюються. Гідрогеологічна посуха – ситуація, коли вода не потрапляє в глибокі шари ґрунту і не наповнює підземні джерела.

І при цьому всьому використання води в Україні є неефективним та нераціональним. За останні 30 років у нас щезло 10 тис. річок!

Так, сусідня Польща, де ситуація значно краща – 1,6 тис. куб. м – б’є на сполох і вживає термінових заходів. Польська гідрологічна служба зчинила тривогу в липні, попереджаючи, що рівень підземних вод у 12 з 16 польських провінцій може бути занадто низьким, щоб заповнити мілкі колодязі.

Понад 320 муніципалітетів відразу наклали обмеження на воду: заборонили наповнювати басейни, поливати сади, мити машини, а за порушення – великі штрафи. Мешканці таких малозабезпечених регіонів повстають проти промислових виробників, які використовують багато води; і навіть конфліктують один з одним – якщо сусіди поливають сади із спільного джерела.

Поляки намагаються затримати на своїй території якомога більше води. Уряд планує витратити 3,6 мільярда дол. на будівництво близько 30 водосховищ. Фермери зможуть будувати невеликі резервуари до 1000 кубометрів без спеціальних дозволів.

ООН визнає дефіцит води проблемою №1 у світі. Сьогодні 2,6 мільярда людей на землі взагалі не мають доступу до чистої природної питної води. 39 країн світу отримують більшу частину необхідної їм води з транскордонних джерел. За останні 50 років через воду було 37 серйозних міжнародних конфліктів із застосуванням сили. До 2025 року 3,2 мільярда жителів планети будуть страждати від нестачі прісної води.

 

]]>
<![CDATA[Розенку не сподобалися плани Кабміну щодо зростання мінімалки]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/rozenku-ne-spodobalisja-plani-kabmnu-shhodo-zrostannja-mnmalki-57423 Mon, 16 Sep 2019 13:25:00 +0300 message В Україні сьогодні створені умови для підвищення мінімальних зарплат до рівня 6500-7000 грн.

Про це заявив колишній віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, коментуючи заплановане на 2020 рік підвищення мінімальної зарплати з 4173 до 4723 грн.

"Мене різонув тема щодо підвищення мінімальної зарплати тільки до 4723 грн. Ця цифра, на мій погляд, абсолютно не є адекватною і не відображає ситуацію. Ця цифра писалася під те, що економіка зростає приблизно на 2,5-3%. Але сьогодні наше уряд передав новому уряду економіку з ростом 4,6% ", - заявив Розенко.

"Ми забезпечили більш енергійне зростання економіки, ніж передбачали. На мій погляд, це збільшення зростання економіки повинні відчути люди в підвищенні їх зарплат і пенсій. Цього не відбувається... На мій погляд, початок року можна спокійно почати з цифри не менше 6500 мінімальної зарплати і до кінця року її довести до цифри 7000 грн", - підкреслив він.

На думку колишнього віце-прем'єра, цифра 4723 грн, яку запропонувало новий уряд, "не відповідає на питання, як влада буде захищати ринок праці України від його знекровлення, від втечі українців за кордон".

 

]]>
<![CDATA[Дорожній фонд України у наступному році буде зростати]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/dorozhnj-fond-ukrajini-u-nastupnomu-roc-bude-zrostati-57422 Mon, 16 Sep 2019 12:33:00 +0300 message Дорожній фонд України у наступному році буде зростати, за прогнозом тільки 70 млрд грн надійде за рахунок державного дорожнього фонду, це на пресконференції повідомила міністр фінансів України Оксана Маркарова.
 
“Дорожній фонд у наступному році зростає. 100% акцизів буде перенаправлено в дорожній фонд. Відповідно до нашого макропрогнозу і прогнозу отриманих акцизів — це більше 70 млрд грн тільки за рахунок державного дорожнього фонду. Але економічне зростання, відповідне зростання акцизів цю суму також може збільшити”, — сказала Маркарова.
 
За її словами міністерки, суму суттєво можуть збільшити залучені кошти від міжнародних донорів.
 
Нагадаємо, Кабінет Міністрів 15 вересня вніс у Верховну Раду проєкт державного бюджету на 2020 рік. Протягом 2-х тижнів Кабмін обіцяє подати до парламенту програму діяльності уряду.
 

У проєкті державного бюджету на 2020 рік розрахунки здійснені з використанням прогнозного курсу на кінець року 28 гривень 20 копійок за 1 долар. Але цей курс поки що закріплений лише в макропрогнозі. 

]]>
<![CDATA[Нові ДБН: проєктування житлових будинків з класом енергоефективності не нижче «С»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nov-dbn-projektuvannja-zhitlovih-budinkv-z-klasom-jenergojefektivnost-ne-nizhche-s-57421 Mon, 16 Sep 2019 11:40:00 +0300 message «Проектування житлових будинків з класом енергоефективності не нижче «С»  дозволить заощаджувати до 40% на енергії», – повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
 
Норму закріплено у нових ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення». Вони вступили у дію з 1 грудня 2019 року і стосуються нового будівництва та реконструкції.
 
«Увесь прогресивний світ рухається у напрямку енергозбереження і ми повинні переймати цей позитивний досвід. 23 липня минулого року набули чинності зміни до Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», у якому впроваджено європейські вимоги до енергоефективності та введено класи енергоефективності будівель від A до G. Відповідно, ці принципи було враховано під час оновлення ДБН щодо житлових будинків. Ці якісні зміни дадуть можливість гріти помешкання людей, а не повітря», – зазначив заступник Міністра.
 
Згідно з новими ДБН, житлові будинки та вбудовані в них приміщення громадського призначення слід проектувати класом енергоефективності не нижче «С» з урахуванням вимог ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель».
 
Нові ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення» розроблені на заміну застарілих ДБН 2005 року. 

Державні будівельні норми – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення. 

 
]]>
<![CDATA[Бердянські ОСББ отримали додаткові 3 млн грн на співфінансування до 50% суми «теплих кредитів»]]> http://osbb.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/berdjansk-osbb-otrimali-dodatkov-3-mln-grn-na-spvfnansuvannja-do-50-sumi-teplih-kreditv-57420 Mon, 16 Sep 2019 11:06:00 +0300 message Бердянська міська рада виділила додаткові 3 млн грн на співфінансування до 50% суми «теплих кредитів» для ОСББ у цьому році.
 
Про це повідомила пресслужба Кабінету міністрів України.
 
Таким чином, сьогодні Бердянськ – лідер серед малих та середніх міст за обсягом фінансування місцевої програми здешевлення «теплих кредитів» (майже 3,5 млн грн у цьому році).
 
Саме завдяки додатковій підтримці ОСББ м. Бердянська мають вигідну можливість:
 
- отримати до 90% відшкодування суми «теплого кредиту» із державного та місцевого бюджетів;
 
- провести максимально глибоку термомодернізацію багатоповерхівок;
 
-  зменшити комунальні платежі удвічі й більше.
 

Подвійною допомогою на утеплення вже скористалося більше 110 ОСББ м. Бердянськ за останні 3,5 року. 

]]>
<![CDATA[АМКУ просить «Нафтогаз» не вводити в оману споживачів продукту «Газовий запас»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/amku-prosit-naftogaz-ne-vvoditi-v-omanu-spozhivachv-produktu-gazovij-zapas-57419 Mon, 16 Sep 2019 10:22:00 +0300 message Нещодавно НАК «Нафтогаз України» запропонував побутовим споживачам про можливість зекономити на опаленні взимку – скориставшись продуктом «Газовий запас» в рамках акції «ТвояEнергонезалежність».
 
За умовами продукту споживач може придбати до 25 тис м3 газу у вересні за низькою літньою ціною і використати його протягом опалювального сезону. Це потребує деяких зусиль – звернутися до газзбуту, підписати додаткову угоду, внести передоплату. Очікувана вигода – користуватися дешевим газом під час опалювального сезону, сплачуючи лише вартість його транспортування/розподілу. Пропозиція діє до 25 вересня.
 
Антимонопольний комітет України провив аналіз та встановив, що інформація, розміщена на сайті газопостачальної компанії «Нафтогаз України» щодо продукту «Газовий запас», не містить повних та точних умов Додаткової угоди, яку має підписати споживач. Про це повідомила пресслужба АМКУ на свої сторінці у Фейсбук.
 
Відповідно до угоди:
 
- споживач, сплачуючи постачальникові кошти з розрахунку замовлених обсягів природного газу за ціною, визначеною в цій угоді, набуває право отримати ці обсяги в період з 1 жовтня 2019 до 31 березня 2020 року виключно у випадку, якщо діючі на момент постачання ціни будуть вищими, ніж ціна, за якою було здійснено передоплату;
 
- у разі, якщо протягом того ж періоду ціна на природний газ буде нижчою за ціну, за якою було здійснено передоплату, побутовому споживачу необхідно буде додатково оплатити вартість спожитого природного газу, незважаючи на наявність передплаченого об’єму природного газу.
 
"Якщо ціна на газ взимку буде нижчою, ніж оплачена за акцією у вересні, то доведеться оплатити новий об’єм газу за новою, хай і нижчою, ціною. А за вже придбаний кошти не повернуться – просто цей об’єм «чекатиме», поки ціна знову підвищиться. А якщо ціна так і залишатиметься нижчою, то перерахунок буде можливий лише після 1 квітня. І це не просто теорія: діюча ціна на природний газу для населення у серпні 2019 року складала 4770 грн за 1 000 м3 і була на 226 грн нижчою за ціну по акції «Твоя енергонезалежність»", говориться у пояснені АМКУ.
 
Висновок: споживач, не маючи повної та точної інформації, може бути введений в оману.
 
 
Також зазначено, що Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, не затверджувала Додаткову угоду до цього договору та викладені в ній умови.
 
Антимонопольний комітет рекомендував НАК «Нафтогаз України» та регіональним газопостачальним компаніям при здійсненні комунікації щодо акції "Газовий запас" припинити поширення неповної та неточної інформації, оскільки це містить ознаки порушення Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».
 

Одночасно Комітет звернувся до НКРЕКП з пропозицією вжити заходів щодо забезпечення контролю за дотриманням газопостачальними компаніями ліцензійних умов. 

]]>
<![CDATA[У Кабміні хочуть забезпечити швидкісний інтернет усім населеним пунктам ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-kabmn-khochut-zabezpechiti-shvidksnij-nternet-usm-naselenim-punktam--57418 Mon, 16 Sep 2019 09:40:00 +0300 message Міністерство цифрової трансформації України планує у найближчі три роки надати доступ до швидкісного інтернету жителям усіх населених пунктів та соціальних об’єктів. 
 
Про це заявив віце-прем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров під час міжнародного форуму YES.
 
"Наша мета на найближчі три роки зробити так, щоб 100% соціальної інфраструктури, 100% населених пунктів отримали доступ до широкосмугового інтернету. Ми хочемо закріпити на рівні закону мінімальну швидкість інтернету, яка в нас буде", - сказав міністр цифрової трансформації України.
 
Наразі міністерство працює над повноцінним запровадженням 3G та 4G на території всієї країни.
 

"Поки ми не зробимо базові речі, ми не перейдемо на наступний рівень", - зазначив Федоров. 

]]>
<![CDATA[На наступний рік на субсидії у бюджет закладено понад 47 мільярдів грн]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/na-nastupnij-rk-na-subsidji-u-bjudzhet-zakladeno-ponad-47-mljardv-grn-57417 Mon, 16 Sep 2019 09:04:00 +0300 message Кабінет Міністрів 15 вересня вніс у Верховну Раду проєкт державного бюджету на 2020 рік. Протягом 2-х тижнів Кабмін обіцяє подати до парламенту програму діяльності уряду.
 
"Ми сьогодні в парламент подаємо перший проект бюджету, щоб депутати могли на нього подивитися. Протягом 2 тижнів повинні подати до ВР програму діяльності уряду", – заявив на брифінгу Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.
 
Він уточнив, що до 2 листопада уряд розраховує внести в проект бюджету корективи, згідно з оновленим прогнозом Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства. Гончарук також зазначив, що поточний варіант держбюджету скасовує дотації агропідприємствам на користь підтримки малих фермерів.
 
Доходи держбюджету на наступний рік з трансфертами передбачені в 1 079,5 млрд гривень, в тому числі загального фонду - 962,7 млрд гривень.
 
Витрати держбюджету передбачені на рівні 1 170 млрд гривень.
 
Відзначається, що мета боргової політики на наступний рік - забезпечити скорочення відносини держборгу до ВВП до рівня 46,7% ВВП на кінець наступного року.
 
Це планується досягти завдяки скороченню дефіциту держбюджету до 2,09% ВВП в наступному році.
 
Платежі за держборгом у 2020 році передбачені: обслуговування держборгу - 145,2 млрд гривень, погашення - 292,9 млрд гривень.
 
Що закладено у проєкті держбюджету на 2020 рік?
  • Фінансування Пенсійного фонду – 172,6 мільярда гривень.
  • На розвиток дорожньої інфраструктури передбачено 74,4 мільярда гривень, з яких 69,7 мільярда гривень – Дорожній фонд.
  • Витрати на підтримку енергетичної незалежності заплановані у розмірі 2 мільярдів гривень.
  • Мінімальна заробітна плата у 2020 році зросте на 550 грн і становитиме 4 723 грн. 
  • Для виплат субсидій українцям закладено 47 мільярдів 600 мільйонів гривень.
  • Витрати на національну безпеку збільшені на 33,8 мільярда гривень і складуть 245,8 мільярда гривень.
У проєкті державного бюджету на 2020 рік розрахунки здійснені з використанням прогнозного курсу на кінець року 28 гривень 20 копійок за 1 долар. Але цей курс поки що закріплений лише в макропрогнозі.
 

 

]]>