Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Fri, 07 Aug 2020 19:06:05 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[НАБУ: Збиток від Роттердам + склав 39 мільярдів грн]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nabu-zbitok-vd-rotterdam--sklav-39-mljardv-grn-60579 Fri, 07 Aug 2020 18:25:00 +0300 message Під час досудового розслідування НАБУ встановило факти втручання представників ДТЕК в діяльність голови НКРЕКУ.

За результатами попереднього розслідування Національного антикорупційного бюро, впровадження формули «Роттердам +», завдало державі збитків на 39 млрд гривень. Про це НАБУ, практично завершило розслідування у цій справі, повідомив у відповідь на запит ZN.UA.

«Впровадження« формули Роттердам + »вплинуло не тільки на збільшення оптової ринкової ціни електроенергії, яка в кінцевому рахунку сплачена всіма її споживачами, а й на перерозподіл фінансового ресурсу ринку енергетики між суб'єктами цього ринку, зокрема, порушені економічні інтереси суб'єктів генерації державного сектора економіки . Таким чином, впровадження «формули Роттердам +» мало наслідком порушення громадських і державних інтересів на суму понад 39 млрд грн. Розмір збитку встановлений на підставі ряду науково-економічних досліджень та судових експертиз », - повідомили в НАБУ.

Згідно, наданої бюро інформації, досудовим розслідуванням встановлено факти втручання представників ДТЕК в діяльність глави НКРЕКУ Дмитра Вовка і члена комісії Володимира Євдокимова з метою прийняття регуляторних рішень в інтересах приватної компанії, а саме: впровадження так званої формули «Роттердам +». НАБУ стверджує, що готове довести в суді не тільки дію, але і сам факт того, що Роттердамська формула створювалася безпосередньо в ДТЕК.

 

]]>
<![CDATA[Змінилися умови державної фінансової підтримки ОСББ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zmnilisja-umovi-derzhavnoji-fnansovoji-pdtrimki-osbb-60578 Fri, 07 Aug 2020 17:35:00 +0300 message Набула чинності нова редакція програми «Енергодім», яка дає нові можливості для підтримки енергомодернізації ОСББ.

Про це повідомляє Фонд енергоефективності.

30 липня 2020 року Наглядова Рада Фонду енергоефективності затвердила зміни до Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім», а також інших документів, що є невід’ємною частиною Програми. Програма в новій редакції вступає в дію з 4 серпня 2020 року. Це означає, що вже з цього дня усі заявки прийматимуться у новій редакції.

Перехідний період буде складати 21 (календарний) день з дня вступу в дію нової редакції Програми. Тобто, Фонд буде приймати документи і за новими вимогами, і за встановленими формами попередньої редакції (від 16 квітня 2020 року) – по 25 серпня 2020 року включно.

Програма «Енергодім» тепер дозволяє співвласникам багатоквартирних будинків залучати до роботи надавачів послуг із супроводу (супроводження) проектів з енергомодернізації та отримувати відшкодування від Фонду для оплати таких послуг.

Які основні зміни відбулися. Для ОСББ – учасників Програми з’явилася можливість користуватися послугами з професійного супроводу проектів за умовами Програми «Енергодім». Розмір Гранту Фонду для відшкодування витрат по даному напрямку — 70% вартості такої послуги на кожному окремому етапі реалізації проекту.

Важливі умови:

загальна вартість послуг з супроводу проекту не повинна перевищувати 1,8 % фактичної вартості прийнятних заходів з будівельних робіт за проектом для Пакету «Комплексний» (Б) та 5% – для Пакету «Легкий» (А). У разі перевищення з боку ОСББ даних обмежень Фонд при розрахунку гранту бере це до уваги, а тому, відповідно, розмір відшкодувань понесених витрат буде меншим за встановлені 70%;

ОСББ самостійно визначають, чи потрібно залучати таких надавачів послуг до реалізації проекту, тобто, це не є обов’язковою умовою Програми;

залучати проектних менеджерів ОСББ можуть на будь-якому з етапів реалізації проекту;

у разі покрокової верифікації відшкодування вартості послуг з супроводу проектів здійснюється при остаточній виплаті Гранту, без відшкодування частинами під час здійснення окремих кроків верифікації.

Деякі редакційні зміни до Грантової політики Програми акцентують увагу на тому, що прийнятні витрати, які стосуються будівельних робіт, послуг з технічного та авторського нагляду — не можуть перевищувати загальну кошторисну вартість, що зазначена в кошторисній документації та відповідає звіту (висновку, оцінки) експертної організації.

Інші зміни, внесені до Програми, стосуються:

спрощення процедур підготовки документів. Зокрема:

скорочено назви деяких документів;

видалені опції вибору назв районів та областей;

видалено опцію подання реквізитів протоколу щодо прийняття рішення про участь ОСББ в Програмі;

тепер енергетичні сертифікати потрібно формувати та долучати до заявки на участь в Програмі для всього будинку (а не його відокремлених частин);

полегшення процесу передачі документів до Фонду для внесення виправлень і доповнень. Тепер такі документи можна направляти напряму до Фонду енергоефективності, без посередництва банків-партнерів

незначних розширень в описі заходів з енергоефективності та вимог до матеріалів, обладнання та доповнень переліку уточнюючих гарантій щодо конфлікту інтересів.

 

]]>
<![CDATA[В Україні нарахували 33 тисячі незаконних звалищ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/v-ukrajin-narahuvali-33-tisjach-nezakonnih-zvalishh-60577 Fri, 07 Aug 2020 16:43:00 +0300 message В Україні відновило роботу Міністерство захисту навколишнього середовища і природних ресурсів. Процес по налагодженню діяльності відомства тривав понад місяць. Про це повідомляє пресслужба Міністерства.

"На сьогодні затверджено структуру апарату, штатний розклад і кошторис. За Станом на 5 серпня 2020 заповнене більше 30% від штатної чисельності працівників", - підкреслив глава відомства Роман Абрамовський.

За його словами, тепер міністерство може зосередитися на формуванні і реалізації державної екологічної політики та ефективному впровадженні реформ. Одна з яких запровадження європейських директив у вигляді законопроекту 2207-1 Д, який був проголосований у першому читанні.

 Абрамовський зазначив, що в Україні 94% відходів складується на 39 тис. Сміттєвих звалищ, з яких 33 тис. Є незаконними.

У басейні річки Тиса на Закарпатті виявлено 45 несанкціонованих звалищ і направлено приписи органам місцевого самоврядування про прийняття невідкладних заходів щодо їх ліквідації. В цілому, в Тисі виявлено понад 1000 м3 відходів», - зазначив міністр.

Крім того, в результаті обстеження узбережжя річки Прут в Івано-Франківській області, виявлено велику кількість стихійних звалищ і притягнуто до адміністративної відповідальності посадових осіб місцевої влади, направлено приписи щодо усунення засмічень.

Нагадаємо, рішення про створення Міністерства захисту навколишнього середовища і природних ресурсів Кабмін прийняв на засіданні 27 травня. Романа Абрамовського затвердили його главою 19 червня, в цей же день міністерство зареєстрували як нова юридична особа.

 

]]>
<![CDATA[«Укрзалізниця» займеться впровадженням нових стандартів безпеки в поїздах]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrzalznicja-zajmetsja-vprovadzhennjam-novih-standartv-bezpeki-v-pojizdah-60576 Fri, 07 Aug 2020 15:40:00 +0300 message «Укрзалізниця» спільно з правоохоронцями домовилися виробити нові підходи і стандарти безпеки в поїздах. Про це заявив в.о. голови правління УЗ Іван Юрик на сторінці в соцмережі Facebook.

Компанія поки обговорює питання залучення правоохоронців для патрулювання пасажирських вагонів. До супроводу поїздів, ймовірно, долучать співробітників Нацполіціі.

Укрзалізниця продовжує облаштовувати вагони і вокзали камерами відеоспостереження. Зараз їх близько тисячі.

Випадки агресивної поведінки пасажирів останнім часом не рідкість. Саме тому, керівник Укрзалізниці наполягає на виробленні нових підходів і стандартів безпеки в поїздах.

«До супроводу поїздів повинні бути залучені працівники Нацполіціі. Зараз обговорюємо це питання », - повідомив він.

Глава «Укрзалізниці» також розповів, що на вокзалах і в поїздах продовжують встановлювати камери відеоспостереження. Вони вже є приблизно в тисячі вагонів - це третина парку перевізника.

«Маю тверде переконання, що спільними зусиллями нам вдасться відпрацювати оперативну взаємодію з правоохоронними органами та вибудувати якісно нову систему безпеки в поїздах», - зазначив Іван Юрик.

Раніше член наглядової ради перевізника Сергій Лещенко заявив, що залучення поліції охорони обходитиметься «Укрзалізниці» 250 млн грн. на рік. Він також підкреслив, що транспортна міліція не супроводжує потяги з 2012 року. У 2015 році вона була ліквідована.

 

]]>
<![CDATA[За другий квартал економіка впала на 11%]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/za-drugij-kvartal-jekonomka-vpala-na-11-60575 Fri, 07 Aug 2020 14:35:00 +0300 message Валовий внутрішній продукт України в першій половині 2020 року скоротився на 6,5% проти аналогічного періоду 2019 року, зокрема, в другому кварталі падіння становило 11%, що менше, ніж очікувалося раніше (14%).

Про це повідомляє Мінекономіки в огляді економічної діяльності за перше півріччя 2020 року, передає Інтерфакс-Україна.

"Щомісячна динаміка видів економічної діяльності свідчить, що економіка пройшла пік і подолала рубіж максимально негативного ефекту від жорстких протиепідемічних заходів і всередині країни, і за її межами, який найбільше відчувався у квітні-травні 2020 року. Й наразі на тлі пом'якшення карантину поступово починає відновлюватися", - зазначають у відомстві.

Згідно з даними міністерства, за підсумками січня-липня скорочення зведеного індексу виробництва становило 7,7% (на 7,3% - у січні-травні-2020).

"У червні 2020 року пом'якшення карантинних обмежень, і всередині країни, і за її межами, сприяли уповільненню падіння промислового виробництва - до 5,6% (порівняно з -12,2% у травні 2020 року), з урахуванням ефекту календарних днів - до 7,1% (11,7% відповідно)", - зазначило Мінекономіки.

Зокрема, сезонно скоректований індекс промислової продукції в червні до травня 2020 року зріс на 3,4% (+2,8% травень до квітня 2020 року), уточнило міністерство.

Зменшення глибини падіння в червні спостерігалося у добувній промисловості - до 4,9% (спад на 8,9% у травні 2020 року) та в переробній - до 6,2% (падіння на 15,6% відповідно), свідчать дані міністерства.

У червні темпи падіння виробництва в металургії істотно уповільнилися до - 3,9 порівняно з -19% у травні, чому посприяло пожвавлення економічної активності. Зокрема, поновив роботу після семимісячної паузи Дніпровський металургійний завод.

Машинобудування зберегло в червні темпи скорочення виробництва - просідання на 22,5% порівняно з -22,4% у травні.

"Водночас у постачанні електроенергії, газу, пари й кондиціонованого повітря відбулося поглиблення падіння до - 4% (-1,9% відповідно)", - зазначило міністерство.

Будівництво в червні завдяки дорожнім роботам зросло на 0,1% порівняно з -2,6% у травні, а за перше півріччя скоротилося на 5,5% (25,3% за аналогічний період минулого року), зазначило міністерство.

Зростання показало в червні виробництво продуктів, напоїв і тютюнових виробів - на 0,8% проти -5,4% у травні цього року, що міністерство пояснює високою сировинною базою з боку сільськогосподарського виробництва насіння соняшнику й поліпшення світової кон'юнктури на соняшникову олію.

Проте загалом сільське господарство за підсумками минулого місяця показало скорочення обсягів виробництва на 40,6% порівняно зі зростанням на 12,2% у червні 2019-го і -18,7% за підсумками першого півріччя цього року порівняно з +5,8% за січень-червень-2019.

 

]]>
<![CDATA[Експерт: Інвестори можуть покинути Україну, якщо країна не перейде на RAB-тариф]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/jekspert-nvestori-mozhut-pokinuti-ukrajinu-jakshho-krajina-ne-perejde-na-rab-tarif-60574 Fri, 07 Aug 2020 13:45:00 +0300 message Застаріла система електромереж загрожує енергетичній безпеці України; без її модернізації країна може втратити інвесторів, вважає директор програми енергетичного розвитку і безпеки Міжнародного центру оподаткування та інвестицій Аріель Коен.

Перехід на RAB-регулювання є однією з умов, які здатні забезпечити модернізацію інфраструктури електромереж України. Про це в статті для видання RealClearEnergy написав директор програми енергетичного розвитку і безпеки Міжнародного центру оподаткування та інвестицій Аріель Коен.

Застаріла "радянська електромережу є слабкою ланкою, загрозливим енергетичної безпеки України", вважає аналітик.

Коен звернув увагу, що мережі мають гостру потребу в модернізації. За його оцінкою, обсяг інвестицій становить $ 12,5 млрд на період до 2030 року.

Щоб залучити інвесторів, український уряд повинен запропонувати їм "надзвичайно привабливі, стабільні і передбачувані умови", одним з яких є впровадження стимулюючого регулювання, зазначив Коен.

"Якщо реформи не будуть проведені, західні інвестори можуть покинути Україну, як це було в минулому", - підкреслив він.

Згідно з даними НКРЕКУ, зношеність мереж в Україні складає 80%, заявляв у 2017 році в ефірі NewsOne тодішній глава відомства Дмитро Вовк.

25 червня генеральний секретар європейської галузевої асоціації Eurelectric Крістіан Рубі заявив, що для того, щоб Україна досягла успіху, вона повинна вирішити питання стимулювання інвестицій в електричні мережі.

 

]]>
<![CDATA[Змінилися правила призначення субсидії]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zmnilisja-pravila-priznachennja-subsidji-60573 Fri, 07 Aug 2020 12:41:00 +0300 message Кабмін прийняв постанову №632 “Деякі питання виплати державної соціальної допомоги”. Цей документ дозволяє штучно збільшити середній дохід сім’ї, після чого сім’я буде отримувати соцдопомогу значно меншого розміру, або ж взагалі не матиме на неї право. 
 
Щоб вирахувати середньомісячний сукупний дохід одного члена сім’ї, потрібно середньомісячний сукупний дохід сім’ї поділити на кількість членів сім’ї.
 
Експерт соціальних і гендерних програм Центру Разумкова Ольга Пищуліна розповіла, що будуть враховуватися такі виплати:
 • зарплата після виплати податків;
 • грошове забезпечення військовослужбовців;
 • пенсія і довічні виплати для суддів у відставці;
 • стипендія;
 • соціальні виплати, в тому числі субсидія;
 • пільги на оплату житлово-комунальних послуг;
 • придбання твердого палива і скрапленого газу;
 • допомога по безробіттю;
 • грошові перекази з-за кордону;
 • доходи від продажу молока, і молочної сировини;
 • продукції тваринництва (30% нарахованих сум).
При цьому не враховуватимуться такі доходи:
 • допомога при народженні дитини;
 • разові виплати тим, хто усиновив дітей;
 • виплати матерям-героїням;
 • допомога на дітей-сиріт;
 • виплати за програмою “муніципальна няня”;
 • аліменти;
 • доходи від розміщення депозитів;
 • допомога на поховання.
 

Натож, у сукупний дохід включають грошове забезпечення військовослужбовців, і субсидії і пільги на оплату житлово-комунальних послуг. 

]]>
<![CDATA[Цими вихідними у столиці пройдуть традиційні сільськогосподарські ярмарки]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/cimi-vihdnimi-u-stolic-projdut-tradicjn-slskogospodarsk-jarmarki-60572 Fri, 07 Aug 2020 12:05:00 +0300 message У Києві 8-9 серпня пройдуть традиційні сільськогосподарські ярмарки. Про це повідомили у Департаменті промисловості та розвитку підприємництва, про це повідомила пресслужба КМДА.
 
Так, ярмарки пройдуть:
 
8 серпня (субота):
 
• у Голосіївському районі – вулиці Паньківська; вулиці Голосіївська, 4-10;
 
• у Деснянському районі – вулиці Кубанської України (у межах вул. Космонавта Волкова та просп. Лісового), вулиці Миколи Закревського (у межах просп. Володимира Маяковського, 2-А та вулиці Теодора Драйзера);
 
• у Дніпровському районі – вулиці Всеволода Нестайка (поряд поштамту "Лівобережний");
 
• в Оболонському районі – вулиці Петра Калнишевського, 1-5;
 
• у Печерському районі – вулиці Катерини Білокур;
 
• у Подільському районі – просп. Степана Бандери (біля Куренівського парку);
 
• у Святошинському районі – вулиці Булгакова, 10-13/1;
 
• у Шевченківському районі – вулиці Богдана Гаврилишина, 1-17.
 
9 серпня (неділя):
 
• у Голосіївському районі – вулиці Маршала Конєва (у межах вулиць Михайла Ломоносова та Василя Касіяна);
 
• у Печерському районі – вулиці Джона Маккейна (у межах вулиць Іоанна Павла II та Чигоріна);
 

• у Шевченківському районі – вулиці Татарська, 32-38. 

]]>
<![CDATA[Підписано закон про збільшення стипендії дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування]]> http://law.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pdpisano-zakon-pro-zblshennja-stipendji-dtjam-sirotam-ta-dtjam-pozbavlenim-batkvskogo-pkluvannja-60571 Fri, 07 Aug 2020 11:27:00 +0300 message Міністерство соціальної політики постійно співпрацює з народними депутатами України щодо законопроектів стосовно поліпшення соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
 
Результатом такої співпраці став підписаний Президентом Закон України „Про внесення змін до статті 8 Закону України „Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” щодо посилення соціального захисту учнів, студентів (курсантів) з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та деяких інших осіб” № 785-ІХ, який Верховна Рада України ухвалила 14 липня 2020 року.
 
Відповідно до цього закону з 1 січня 2021 року:
 • право на соціальну стипендію матимуть студенти (курсанти), які під час навчання та у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків (батьки яких померли / оголошені померлими, загинули або пропали безвісти);
 • підвищиться розмір соціальної стипендії для студентів (курсантів) з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, який становитиме не менше 150 відсотків розміру прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, а після досягнення такими дітьми 18 років – 150 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
 

На сьогодні такі студенти отримують соціальну стипендію у розмірі 2 360 грн, після набрання чинності закону розмір соціальної стипендії збільшиться в середньому на 1 150 гривень. 

]]>
<![CDATA[Екологи оскаржили виданий німецькою владою дозвіл на введення "Північного потоку -2" в експлуатацію]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/jekologi-oskarzhili-vidanij-nmeckoju-vladoju-dozvl-na-vvedennja-pvnchnogo-potoku--2-v-jekspluatacju-60570 Fri, 07 Aug 2020 10:55:00 +0300 message Німецькі експерти впевнені, що "Північний потік-2" на основі актуальних наукових відомостей не був би дозволений. Екологи оскаржили в суді виданий німецькою владою дозвіл на введення "Північного потоку -2" в експлуатацію, про це пише DW.
 
"Екологічна організація Deutsche Umwelthilfe (DUH) оскаржила у Вищому адміністративному суді землі Мекленбург - Передня Померанія в Грайфсвальді видачу дозволу на введення в експлуатацію газопроводу "Північний потік-2", - йдеться у повідомленні.
 
У заяві, опублікованій на сайті організації, вказується, що DUH домагається повторного розгляду заявки на введення газопроводу в експлуатацію з боку Гірничого управління міста Штральзунд. Саме це управління відповідає в ФРН за видачу дозволу на будівництво і експлуатацію нового газопроводу. Екологи вважають, що при початковому вивченні заявки не було враховано "нових наукових відомостей про неконтрольовані витоки метану при видобутку, транспортуванні і переробці природного газу". І при оцінці екологічної безпеки проєкту у 2018 році наголос було зроблено тільки на можливості витоків метану виключно в море з самого трубопроводу.Однак такий підхід є неповним, оскільки не враховується можливість витоків при видобутку, транспортуванні і переробці природного газу.
 
Згідно з новими науковими даними, емісія метану, який у 86 разів шкідливіший для клімату, ніж CO2, при видобутку газу набагато вища, аніж вважалося раніше.
 
На думку керівника відділу DUH з питань енергетики та захисту клімату Костянтина Цергера, попри прогресуючу кліматичну кризу, газопровід цементує на десятиліття імпорт до Німеччини шкідливого для клімату природного газу.
 

Експерт зазначив, що зараз необхідно взяти до уваги нові методи вимірювання витоків метану, оскільки вони підтверджують вплив трубопроводу на наш клімат. У скарзі DUH також закликає розглянути це питання в Європейському суді. 

]]>
<![CDATA[В’їзд великогабаритного транспорту до столиці обмежено ]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vjizd-velikogabaritnogo-transportu-do-stolic-obmezheno--60569 Fri, 07 Aug 2020 10:15:00 +0300 message У Києві через високу температуру повітря обмежили в’їзд великогабаритного транспорту. Про це повідомляє пресслужба КМДА.
 
"Із 10:00 до 22:00 обмежений в’їзд великовагового автотранспорту вагою понад 24 тонни і навантаженням на вісь понад 7 тонн, через перевищення денної температури повітря понад +28°С", - сказано у повідомленні.
 
Зазначається, що обмеження здійснюється на всіх під’їздах до Києва.
 

Так, обмеження запроваджено розпорядженням КМДА від 7 липня 2012 року №1173 "Про обмеження руху великовагового автотранспорту на вулицях і дорогах міста Києва у зв’язку з підвищенням температури повітря". 

]]>
<![CDATA[З початку року Оператор ГТС України протранзитував 29,8 млрд куб. м газу]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/z-pochatku-roku-operator-gts-ukrajini-protranzituvav-298-mlrd-kub-m-gazu-60568 Fri, 07 Aug 2020 09:44:00 +0300 message З початку року Оператор ГТС України протранзитував 29,8 млрд куб. м газу відповідно до нової транзитної угоди, про це повідомила  пресслужба Оператора ГТС.
 
"За 7 місяців 2020 року Оператор ГТС України протранзитував 29,8 млрд куб. м газу відповідно до нової транзитної угоди. Це на 44% менше, ніж за цей самий період минулого року (53,2 млрд куб. м)", - йдеться у повідомленні.
 
Зазначається, що з початку року Газпром повністю розраховується за весь обсяг заброньованих потужностей, з яких використовує лише 79%.
 

"Зі свого боку ОГТСУ виконує всі добові заявки й надалі забезпечуватиме безперебійність транспортування газу до європейських країн", - йдеться у повідомленні. 

]]>