Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Wed, 20 Nov 2019 15:12:03 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[З 1 грудня вступають в силу нові ДБН]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/z-1-grudnja-vstupajut-v-silu-nov-dbn-58068 Wed, 20 Nov 2019 14:50:00 +0300 message  

1 грудня вступають в силу нові державні будівельні норми з проектування житлових будинків. Вони поширюються на нове будівництво і реконструкцію житлових будинків до 73,5 м, як одноквартирних так і багатоквартирних, а також спеціалізованих будівель і гуртожитків. Про це повідомив президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.

«Хочу розповісти, які важливі нововведення нас чекають. Тепер дозволяється робити кухні-ніші і кухні-вітальні в квартирах, підвищуються вимоги до енергоефективності житла, вводяться обов'язкові ліфти від 4 поверху включно (від 3-го - рекомендується), прибираються обов'язкові радіоточки в кожній квартирі, можна проектувати вбудовані громадські установи вище 3 го поверху », - написав він.

Нагадаємо, що ще з 1 жовтня минулого року вже діє ряд важливих змін з проектування житлових будинків:

• скасовано обов'язковість встановлення сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках;

• дозволено засклення балконів і лоджій вище 3-го поверху при проектуванні будинків;

• введена можливість робити вхід в житлові будинки без порога і сходи на рівні тротуару і інші нововведення.

 

]]>
<![CDATA[Обидві нитки «Турецького потоку» вже заповнені газом]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/obidv-nitki-tureckogo-potoku-vzhe-zapovnen-gazom-58067 Wed, 20 Nov 2019 14:15:00 +0300 message Пуско-налагоджувальні заходи газопроводу "Турецький потік" знаходяться на завершальному етапі, газом заповнені обидві нитки трубопроводу, починаючи від берегових об'єктів близько Анапи до приймального терміналу, розташованого біля населеного пункту Кийикей на узбережжі Туреччини.

Про це повідомляє прес-служба "Газпрому", передає БізнесЦензор з посиланням на Інтерфакс.

У російській компанії також заявляють, що компресорна станція "Російська" і ділянку берегового примикання в Росії готові до початку експлуатації. Одночасно завершуються пусконалагоджувальні роботи на приймальному терміналі в Туреччині.

Як повідомлялося, раніше в НАК "Нафтогаз України" заявили, що Суд у Нідерландах 23 жовтня заарештував 100% акцій компанії, що управляє газопроводу "Південний потік" - South Stream Transport B.V., яка також відповідає за будівництво і управління "Турецьким потоком".

"Це було зроблено у зв'язку з розглядом справи про шахрайські дії" Газпрому "при передачі цих акцій компанії" Трансгаз Краснодар "(Transgaz Krasnodar LLC) за один день до того, як судові виконавці почали заморожування активів" Газпрому "в Нідерландах за позовом" Нафтогазу ", - заявив комерційний директор" Нафтогазу "Юрій Вітренко, відзначивши, що ряд інших активів російської компанії в Нідерландах був заарештований раніше.

У проектній компанії газопроводу South Stream Transport B.V. підтвердили арешт акцій на вимогу НАК "Нафтогаз України", заявивши, що це не вплине на процес будівництва і роботу "Турецького потоку".

"Газпром" завершив будівництво двох ниток морського газопроводу "Турецький потік" по дну Чорного моря з 15,75 млрд куб. м газу в рік кожна. Одна з ниток призначена для турецького ринку, друга - для європейського, з продовженням по території Болгарії, Сербії, Угорщини. Комерційна експлуатація газопроводу за графіком повинна початися до кінця 2019 року.

 

]]>
<![CDATA[Станом на 20 листопада на 100% підключені до опалення 14 областей]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/stanom-na-20-listopada-na-100-pdkljuchen-do-opalennja-14-oblastej-58066 Wed, 20 Nov 2019 13:20:00 +0300 message Станом на 20 листопада на 100% підключені до опалення 14 областей - Вінницька, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Миколаївська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Черкаська та Чернігівська.
 
Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад та територій України.
 
100% об’єктів соціальної сфери опалюються у Херсонській області та м.Київ, 99,9% - у Дніпропетровській області.
 
100% житлових будинків підключені до опалення у Запорізькій, Луганській, Полтавській та Чернівецькій областях.

Загалом в Україні опалюються 99,3% житлових об’єктів та 99,7% об’єктів соціального фонду. 

]]>
<![CDATA[На новорічні та різдвяні свята вже призначено 6 додаткових поїздів]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/na-novorchn-ta-rzdvjan-svjata-vzhe-priznacheno-6-dodatkovih-pojizdv-58065 Wed, 20 Nov 2019 12:31:00 +0300 message На новорічні та різдвяні свята Укрзалізниця вже призначила 6 додаткових поїздів. Вони курсуватимуть на напрямках Київ — Львів, Київ — Ковель, Покровськ — Харків, Львів — Одеса, Львів — Ужгород та Кривий Ріг — Ужгород.
 
На ці поїзди вже можна придбати квитки на дати до 29 грудня, тобто за 45 днів до відправлення.
 
Зокрема, поїзд № 181/182 Київ — Львів курсуватиме 22, 23, 26, 27 грудня, відправлення з Києва о 00:55 та прибуття до Львова о 10:36. Зворотно — 21, 22, 25, 26 грудня, відправлення зі Львова о 12:18 та прибуття до Києва о 00:02.
 
Поїзд № 197/198 Київ — Ковель курсуватиме 28 грудня, відправлення з Києва о 06:19 та прибуття до Ковеля о 14:48. Зворотно відправлення з Ковеля об 11:27 та прибуття до Києва о 20:45.
 
Поїзд № 205/206 Покровськ — Харків курсуватиме 22, 27, 28 та 29 грудня. Відправлення з Покровська о 09:20 та прибуття до Харкова о 14:49. Відправлення з Харкова о 16:44 та прибуття до Покровська о 22:07.
 
Поїзд № 167/168 Львів — Одеса курсуватиме 22, 27 грудня. Відправлення зі Львова о 09:40 та прибуття до Одеси о 20:23. Відправлення з Одеси о 10:18 та прибуття до Львова о 21:05.
 
Поїзд № 201/202 Львів — Ужгород призначений на 29 грудня, відправлення зі Львова о 06:43 та прибуття до Ужгорода о 12:10. Відправлення з Ужгорода о 14:05 та прибуття до Львова о 19:55.
 

Окрім цього, поїзд № 76/75 Кривий Ріг — Київ — Ужгород курсуватиме 27, 28, 29 грудня, зворотно з Ужгорода — 29 грудня. Відправлення з Кривого Рогу о 20:59 та прибуття до Ужгорода о 21:58, відправлення з Ужгорода о 06:25 та прибуття до Кривого Рогу о 06:23.  

]]>
<![CDATA[Відповіді на запитання про нову систему виплати пільг на комунальні послуги]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vdpovd-na-zapitannja-pro-novu-sistemu-viplati-plg-na-komunaln-poslugi-58064 Wed, 20 Nov 2019 11:40:00 +0300 message З листопада українці отримуватимуть квитанції за комунальні послуги за новим механізмом нарахування: без урахування пільг та субсидій. 
 
За інформацією уряду, порядок розрахунку пільги залишається майже незмінним. Її суму орган соціального захисту населення розраховуватиме, виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право. На розмір пільг додатково впливатимуть ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги.
 
Відповіді на головні запитання про нову систему виплати пільг на житлово-комунальні послуги:
 
1. Якими будуть суми виплат пільг для пільговиків ?
 
З 1 жовтня 2019 року запроваджено новий механізм виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг. При цьому порядок розрахунку пільги залишається майже незмінним.
 
Розмір пільги щомісячно розраховує орган соціального захисту населення.
 
Суму пільги розраховуватимуть, виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно з законом. Також на неї впливатимуть ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги та державні соціальні нормативи у сфері житлово-комунального обслуговування.
 
2. Як здійснювати оплату комунальних послуг пільговикам, починаючи з листопада 2019 ?
 
Держава виплачує кошти за пільги кожній людині окремо – видає готівкою або переказує на рахунок Ощадбанку.
 
Видача у готівковій формі можлива лише за умови, якщо пільговик написав відповідну заяву до органу соцзахисту до 15 жовтня 2019 року.
 
Пільговик, який отримав готівку, сплачує за спожиті комунальні послуги повну суму платіжки.
 
Ті пільговики, які не написали заяву на отримання пільги готівкою – мають справу з безготівковим розрахунком.

3. Як здійснити оплату ЖКП, якщо в мене безготівкова форма виплати пільги ?
 
Якщо у вас безготівкова форма виплати пільг, то частину платежів за вас здійснює АТ “Ощадбанк”, а частину ви сплачуєте самостійно.
 
Перерахування коштів Ощадбанком надавачам послуг здійснюється у наступній послідовності: постачання теплової енергії, постачання та розподіл природного газу або постачання та розподіл електричної енергії за наявності відповідного виду індивідуального опалення, постачання гарячої води, централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, постачання та розподіл електричної енергії, постачання та розподіл природного газу, поводження з побутовими відходами, послуги з управління багатоквартирним будинком, внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.
 
Тобто зараз Ощадбанк здійснює перерахунок коштів не за пропорційним принципом (коли за кожну послугу проводився розрахунок в рівних відсотках від суми пільги), а за пріоритетним принципом – коли спочатку проводиться оплата за тепло, газ, електроенергію і т.д. 
 
Якщо сума пільги достатня, то сплата всіх послуг здійснюється на 100%. Залишок коштів пільги буде перераховано на наступний місць.
 
Якщо суми пільги недостатньо, то сплачено буде лише за ті послуги, на які вистачить коштів. А послуги, за які потрібно доплатити - Ощадбанк надішле вам СМС (з розмірами доплати за кожним видом послуги).
 
Також ви можете зайти у свій особистий кабінет на сайті Ощадбанку, де відображається рух коштів за вашим обліковим записом.
 
4. А якщо в мене немає мобільного телефону ?
 
Ви можете надати органу соцзахисту контактний номер телефону будь-якої особи, яка не є пільговиком і яка потім повідомить вас про СМС-повідомлення Ощадбанку.
 
Ви також можете самостійно проводити розрахунки.

5. Як я можу самостійно проводити розрахунки, якщо я не маю мобільного телефону?
 
Ви можете отримати в органі соціального захисту населення розрахунок розміру пільги. Якщо тарифи на ЖКП не змінюються, то щомісячний розмір пільги протягом опалювального періоду буде однаковим.
 
Тобто, знаючи розмір своєї пільги і пріоритетний принцип оплати Ощадбанка (див. запитання №4), ви можете самостійно вирахувати, скільки і якому надавачу послуг маєте заплатити.
 
6. Я чув, що новий механізм дозволяє заощадити частину коштів і залишити їх собі. Як це можливо?
 
Це залежить від того, у якій формі ви отримуєте виплату пільги: у готівковій чи безготівковій формі.
 
Якщо у готівковій - після повного розрахунку з надавачами послуг ви можете залишити зекономлену готівку собі.
 
Якщо у безготівковій - всі зекономлені кошти ви можете отримати лише після завершення опалювального періоду (орієнтовно з червня). СМС про суму зекономлених коштів вам надішле Ощадбанк. Якщо ви маєте рахунок в Ощадбанку, то ці кошти автоматично будуть зараховані на нього. Якщо ви не маєте рахунку – то ви можете його відкрити з червня по грудень поточного року і на нього будуть зараховані ці гроші.
 
7. Як отримувати кошти пільговикам, котрі не мають відкритого рахунку в Ощадбанку?
 
Якщо ви маєте на увазі відсутність банківського рахунку в будь-якому з уповноважених банків, у такому випадку ви будете отримувати безготівкову виплату пільги через Ощадбанк. Орган соцзахисту самостійно надасть всю інформацію Ощадбанк, який автоматично створює обліковий запис одержувача пільг, на який нараховуються кошти, та інформує пільговика шляхом надсилання смс-повідомлень.
 
8. Якщо я не хочу працювати з Ощадбанком, можна обрати якийсь інший банк?
 
Зараз Мінсоцполітики працює з 38 уповноваженими банками. Для готівкової форми виплати пільговик може обрати будь-який з них, а також доставку пільги через Укрпошту.
 
Щоб отримати відповідний сервіс потрібно подати заяву до органу соцзахисту (зазначивши всі банківські реквізити). Таку заяву можна подавати двічі на рік: до 15 жовтня (на опалювальний період) та до 15 травня (на неопалювальний).
 
Для безготівкової форми виплат Ощадбанк є єдиним варіантом на сьогодні.
 
9. Чи можна у разі смерті пільговика виплатити кошти за останній місяць життя безготівково?
 
Не можна. Перехід з готівкової форми надання пільг на безготівкову здійснюється лише за заявою пільговика.
 
10. Якщо я оплатив комуналку, не дочекавшись СМС від Ощадбанку?
 
Якщо мова йде про безготівкову форму монетизації, то всі зекономлені вами кошти ви зможете отримати влітку. Якщо виникне ситуація, коли ви сплатили рахунки, не дочекавшись СМС від Ощадбанку, то на рахунках виникне переплата, яка буде відображена надавачем послуг у квитанціях наступних періодів.
 
11. Що робити пільговикам, які не подали заяву на "готівкову" монетизацію, а правління ОСББ не хоче підписувати угоду з Ощадбанком?
 
Відповідно до норм законодавства, якщо правління ОСББ не уклало договору з АТ “Ощадбанк” для перерахування сум пільг, воно не має права до 1 червня вимагати оплати послуг від пільговиків за відповідні неопалювальний та опалювальний періоди.
 
АТ “Ощадбанк” може здійснювати переказ коштів на рахунки правління ОСББ (крім виплат на управління багатоквартирним будинком) на підставі договору.
 
Типову форму договору визначає АТ “Ощадбанк” за погодженням з Мінсоцполітики.
 
Тобто пільговику, якщо мова йде про безготівкову форму, потрібно дочекатися літа і, отримавши залишок коштів, розрахуватися з надавачем послуг. 
 

Виплати на управління багатоквартирним будинком пільговик має сплачувати самостійно кожного місяця. А кошти, які передбачені на сплату цієї послуги перерозподіляються між іншими надавачами послуг за пріоритетним принципом. 

]]>
<![CDATA[У Києві частково обмежать рух на Південному мосту]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-kijev-chastkovo-obmezhat-ruh-na-pvdennomu-mostu-58063 Wed, 20 Nov 2019 10:56:00 +0300 message У Києві частково обмежать рух на Південному мосту у зв'язку з ремонтними роботами, про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації (КМДА).
 
Як повідомляється, обмеження діятиме з 21:00 22 листопада по 7:00 23 листопада.
 
«Через аварійний стан одного з деформаційних швів (з моменту будівництва мосту капітально не ремонтувався) буде проводитися поточний ремонт шва», - йдеться в повідомленні.
 
Щоб зменшити вплив на трафік ремонт проводиться в ніч на суботу.
 
Ремонтні роботи будуть виконуватися в напрямку станції метро «Видубичі». Під час робіт рух буде частково обмежено.
 

 

]]>
<![CDATA[О.Оржель:«На сьогодні у нас рекордні запаси газу у підземних газосховищах та вугілля на складах»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/oorzhelna-sogodn-u-nas-rekordn-zapasi-gazu-u-pdzemnih-gazoskhovishhah-ta-vugllja-na-skladah-58062 Wed, 20 Nov 2019 10:31:00 +0300 message Міністр енергетики та навколишнього середовища Олексій Оржель заявив, що Україна зможе забезпечити всіх українців запасами газу та вугілля на зиму у разі зупинки транзиту газу з 1 січня 2020 року, про це міністр розповів в етері ток-шоу “Свобода слова”.
 
“На сьогодні у нас рекордні запаси газу у підземних газосховищах, так і відповідно вже вугілля на складах. Це означає що? Головне, що Україна цієї зими без транзиту не замерзне. Навіть без транзиту ми енергозабезпечимо кожного українця, кожний український бізнес. Це був перший пріоритет”, — заявив Олексій Оржель.
 
Другим пріоритетом міністр назвав забезпечення доходу від використання української газотранспортної системи під час співпраці з партнерами з ЄС.
 

Міністр вважає, що найбільші ризики зазвичай виникають у лютому-березні, коли запаси природного газу у сховищах зменшуються. Проте проведені оператором газотранспортної системи стрес-тести свідчать, що навіть у цей період Україні вистачить газу для надання споживачам. 

]]>
<![CDATA[Президент підписав закон про вільний доступ громадян до узбережжя водойм]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/prezident-pdpisav-zakon-pro-vlnij-dostup-gromadjan-do-uzberezhzhja-vodojm-58061 Wed, 20 Nov 2019 09:45:00 +0300 message Президент Володимир Зеленський підписав закон про забезпечення вільного доступу громадян до узбережжя водойм, про це повідомляє пресслужба Офісу президента.
 
Закон забезпечує безперешкодний і безкоштовний доступ до узбережжя річок, водойм і островів для загального водокористування і підсилює відповідальність за будь-яке обмеження такого доступу.
 
Згідно з документом, обмеження доступу громадян до узбережжя морів, морських заток, лиманів і островів у внутрішніх морських водах в межах пляжної зони, а також до берегів річок, водойм і островів загального користування, крім передбачених законом випадків, карається штрафом від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів (для громадян) і від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (для посадових осіб)
 
Повторні дії, вчинені протягом року, караються штрафом від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів (для громадян) і від 700 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (для посадових осіб).
 

Крім того, обмеження доступу громадян (в тому числі шляхом встановлення огорож або інших конструкцій) до узбережжя водних об'єктів на земельних ділянках прибережних захисних смуг, що знаходяться в користуванні юридичних або фізичних осіб, є підставою для припинення права користування такими земельними ділянками за рішенням суду. 

]]>
<![CDATA[Підприємство групи Нафтогаз стало управителем майна Новороздільської та Новояворівської ТЕЦ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pdprijemstvo-grupi-naftogaz-stalo-upravitelem-majna-novorozdlskoji-ta-novojavorvskoji-tec-58060 Wed, 20 Nov 2019 09:08:00 +0300 message Підприємство групи Нафтогаз ТОВ «Нафтогаз Тепло» уклало договір з Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), на управління майном Новороздільської та Новояворівської ТЕЦ. Перед цим АРМА розірвало договір з попереднім управителем майна ПП «Гарант Енерго М», яке не забезпечило підготовку обох станцій до початку опалювального сезону.
 
Про це повыдомила пресслужба Нафтогазу.
 
Також, ТОВ «Нафтогаз Тепло» отримало ліцензії на виробництво теплової і електричної енергії від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
 
Це вагомий крок на шляху поновлення теплозабезпечення міст Новояворівськ та Новий Розділ Львівської області.
 
Нагадаємо, що у містах Новояворівськ та Новий Розділ, в яких проживає майже 60 тисяч мешканців, через безгосподарність приватного управителя майна ТЕЦ, ПП «Гарант Енерго М», опалювальний сезон опинився під загрозою.
 

У минулому році «Гарант Енерго М» отримало ТЕЦ в управління від АРМА. Під управлінням Гарант Енерго М обидві ТЕЦ за минулий опалювальний сезон збільшили заборгованість перед Нафтогазом та АТ «Укртрансгаз» за використаний газ та послуги з його транспортування на 400 млн грн. Загальна заборгованість ТЕЦ перед підприємствами групи Нафтогаз таким чином збільшилась вдвічі і тепер становить майже 800 млн грн. 

]]>
<![CDATA[Сьогодні, 20 листопада, погода в Україні буде прохолодною]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sogodn-20-listopada-pogoda-v-ukrajin-bude-proholodnoju-58059 Wed, 20 Nov 2019 07:56:00 +0300 message Сьогодні, 20 листопада, погода в Україні буде прохолодною. Водночас, у західних областях, на Одещині і в Криму буде ще тепло, прогнозує Укргідрометцентр.
 
Тепло завтра ще побудє у західних областях, на Одещині та в Криму.
У цих частинах України денна температура повітря становитиме +10+15 градусів.
 
Проте решта території України вже закутуватиметься щільно у пуховики та насуватиме глибше шапки на лоба - +2+8 градусів максимально.
 
Серйозних опадів не передбачається.
 
Далі холод посилиться, з четверга на Сході та у більшості центральних областей вночі очікується -4-10 градусів.
 
У Києві буде хмарно, з туманами та мрякою. Вітер східного напрямку посилиться у денні години. Температура повітря у столиці буде +4...+5 градусів.
 
Прогноз погоди на середу, 20 листопада, у містах України:
 
Ужгород – +12…+14
 
Львів – +10…+12
 
Івано-Франківськ – +9…+11
 
Тернопіль – +9…+11
 
Чернівці – +9…+11
 
Хмельницький – +9…+11
 
Луцьк – +9…+11
 
Рівне – +9…+11
 
Житомир – +5…+7
 
Вінниця – +5…+7
 
Одеса – +9…+11
 
Миколаїв – +6…+8
 
Херсон – +4…+6
 
Сімферополь – +9…+11
 
Кропивницький – +4…+6
 
Черкаси – +4…+6
 
Чернігів – +4…+6
 
Суми – +3…+5
 
Полтава – +3…+5
 
Дніпро – +3…+5
 
Запоріжжя – +4…+6
 
Донецьк – +4…+6
 
Луганськ – +3…+5
 

Харків – +4…+6 

]]>
<![CDATA[Герус: Імпорт електроенергії з РФ позволяеть економити 2 млрд грн в місяць]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/gerus-mport-jelektrojenergji-z-rf-pozvoljajet-jekonomiti-2-mlrd-grn-v-msjac-58058 Tue, 19 Nov 2019 18:25:00 +0300 message Герус заявив, що Україна заощадить на імпорті е / е з РФ 2 млрд грн щомісяця

За його словами, ціна електроенергії в листопаді - на 20% нижче, ніж в липні-серпні

Голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус заявив, що завдяки імпорту електроенергії з РФ Україна економитиме по 2 млрд грн щомісяця.

«Ціна електроенергії в листопаді на 20% нижче, ніж в липні-серпні. Ринок демонополізує, олігархічна рента, яку платить вся країна, зменшується. Імпорт електроенергії з РФ становить від 18 МВт (вночі) до 102 МВт (вдень), що при нашому споживанні 14000 МВт - 19000 МВт становить від 0,13% до 0,54% нашого споживання ... Сукупна економія складе більше 2 млрд грн в місяць », - написав Герус в Facebook.

Відзначимо, що чимало експертів в цій галузі впевнені, що нардеп лобіює інтереси Ігоря Коломойського: першої закуповувати дешевий ресурс початку саме компанія олігарха. Загалом, думки експертів проти рішення Геруса зводяться в чотири пункти:

По-перше, покупка електроенергії у країни-агресора виглядає як мінімум абсурдною на тлі військового протистояння, яке триває вже більше п'яти років.

По-друге, закуповуючи електроенергію у Росії, Україна потрапляє в досить незручну міжнародну ситуацію: «від Європи вимагаємо санкцій проти Росії, а самі з нею успішно торгуємо».

По-третє, Україна має достатньо можливостей виробляти електроенергію самостійно.

По-четверте, як неодноразово заявляли члени енергетичного комітету, «правка Геруса» була прийнята з грубим порушенням регламенту.

 

]]>
<![CDATA[Київ не погодився на пропозицію РФ щодо газового договору]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kijiv-ne-pogodivsja-na-propozicju-rf-shhodo-gazovogo-dogovoru-58057 Tue, 19 Nov 2019 17:40:00 +0300 message У знижку на газ в обмін на відмову від претензій немає сенсу, вважають в Києві. Знижка окупиться лише через 28 років, тоді як виграні в арбітражі гроші "Газпром" повинен вже сегодня.Предложеніе "Газпрому" українському "Нафтогазу" про продовження терміну дії існуючого контракту про транзит газу через Україну неприпустимо. Про це в понеділок, 18 листопада, на телеканалі ICTV заявив міністр енергетики України Олексій Оржель. "Та пропозиція, яка зараз отримано, воно є неприйнятним для України, з огляду на те, що потрібно відмовитися від арбітражів і підписати договір лише на один рік", - підкреслив він.

Пропозиція "Газпрому" передбачало в обмін на знижку на газ відмову обох сторін від всіх взаємних претензій в міжнародному арбітражі і припинення всіх судових розглядів, в тому числі і відмова від 2,56 млрд доларів, які "Газпром" повинен виплатити "Нафтогазу" за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявив, що запропонована "Газпромом" знижка економічно недоцільна: вона окупиться за 28 років, тоді як "Газпром" вже винен "Нафтогазу" велику суму. "З економічної точки зору немає ніякого сенсу чекати 28 років для того, щоб отримати те, що ми отримаємо в наступному році", - заявив він.

 

]]>