Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Sun, 24 Oct 2021 12:59:33 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[КМДА обіцяє, що проїзд не буде коштувати 20 грн]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kmda-obcjaje-shho-projizd-ne-bude-koshtuvati-20-grn-64758 Fri, 22 Oct 2021 18:25:00 +0300 message  

У КМДА, анонсуючи підвищення вартості проїзду в громадському комунальному транспорті, заявили, що "це не буде 20 гривень", - будуть шукати компроміси.

Про це "Громадському радіо" розповів перший заступник голови Київської міської держадміністрації Микола Поворозник, передає Цензор.НЕТ.

"Зараз ми отримали документи від перевізників, ними повинні зайнятися економісти, щоб зрозуміти, наскільки і коли підвищувати тарифи на перевезення в громадському транспорті. Я не уникаю сум, але вони повинні бути розраховані. Собівартість пасажира в метро, ​​електричному та автомобільному транспорті зараз складає більше 20 грн, в міській електричці - понад 71 грн. Зараз повинні скласти всі разом: і можливості бюджету, і можливості платити за перевезення, після громадського обговорення повинні перейти до визначення тарифу ", - сказав представник КМДА.

Він нагадав, що останнє підвищення вартості проїзду в Києві було в липні 2018 року.

"Електроенергія, яку враховують при розрахунку вартості проїзду для метро, ​​на початку року коштувала 1,9 грн, а зараз - 3 грн 60 копійок. Тому треба всі ці складові врахувати і вийти з пропозицією щодо підвищення цін. Однозначно, це не буде 20 грн, але будемо шукати компроміси - між можливістю компенсувати цю різницю з бюджету і здатністю пасажирів платити, щоб підприємства вивести з кризи ", - запевнив Поворозник. 

 

 

 

 
]]>
<![CDATA[В Україні прогнозують віялові відключення електроенергії]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/v-ukrajin-prognozujut-vjalov-vdkljuchennja-jelektrojenergji-64757 Fri, 22 Oct 2021 17:35:00 +0300 message  

Українцям прогнозують віялові відключення електроенергії через дефіцит вугілля. Про це повідомляють ЗМІ.

Згідно з планом міністерства енергетики, станом на 18 жовтня на складах повинно бути майже 3 млн тонн вугілля. Насправді ж запаси майже в 4 рази менше (752 тисячі тонн).

У попередні роки дефіцит вугілля компенсували газом. Однак зараз таке опалення обходиться ще дорожче.

У Міністерстві енергетики заявляють, що зараз не розглядають ймовірність примусового обмеження споживання електроенергії. Однак все-таки така ймовірність є, попри гучні обіцянки Кабміну.

Нагадаємо, що ПАТ «Центренерго» має понад 1,5 мільярда гривень для закупівлі вугілля. Такі дані озвучив радник прем’єра Юрій Бойко.

 

 

]]>
<![CDATA[Споживачі почали скаржитись на неякісний газ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/spozhivach-pochali-skarzhitis-na-nejaksnij-gaz-64756 Fri, 22 Oct 2021 16:40:00 +0300 message  

Українці почали помічати, що газ, який надходить в їх квартири, став гірше гріти. Від цього погано закипає вода, страви в духовках - "тліють", а кава в турках готується довше, повідомляє UBR.

Багато нарікають на те, що зменшилася калорійність блакитного палива (теплота згоряння, теплотворна здатність газу). На додачу до всього цього, кажуть споживачі, він ще й смердить.

Імовірність зниження калорійності газу підтверджують і експерти, вказуючи, що відбувається це через те, що ресурс недоочіщен.

"За фактом наші підмішують російський газ з українським, щоб хоч якось зберегти якість", - відзначає глава Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Експерт зазначає, що після того, як газ "дістають з труби з усіма домішками, піском і ін." , його очищають. Якщо зробити це добре, то його теплотворність буде відповідати європейським вимогам.

Але якщо газ очистити погано, то постраждають і його якості. При цьому собівартість палива буде нижче, але продадуть його українським споживачам за ціною "нормального" газу.

 

 

]]>
<![CDATA[Україна може відновити імпорт електроенергії з Білорусі]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrajina-mozhe-vdnoviti-mport-jelektrojenergji-z-blorus-64755 Fri, 22 Oct 2021 15:45:00 +0300 message  

Якщо вугілля і газу не вистачатиме до того ж погіршиться погода, виникнуть проблеми з електроенергією. На цей випадок Україна готується до відновлення імпорту електроенергії з Білорусі.

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "На порозі енергокризи. Кабмін може відновити фінансування" Нафтогазу ".

За інформацією РБК-Україна, минулого тижня делегація представників державних енергокомпаній, в тому числі "Енергоатому", провела переговори з цього питання в Мінську. Білорусь пропонує вигідну ціну, сказав співрозмовник, знайомий з результатами переговорів.

Для відновлення імпорту не потрібно приймати спеціальне рішення. Досить, щоб регулятор НКРЕКУ просто не продовжив заборону імпорту, який діє до кінця жовтня. Таким чином, з 1 листопада поставки е / е з Білорусі знову стануть можливими при гострій необхідності.

Така необхідність може виникнути навіть у кінці жовтня, якщо температура істотно знизиться, зазначив у бесіді з РБК-Україна джерело в уряді.

Нагадаємо, НКРЕКУ 29 вересня продовжила на місяць заборону на імпорт електроенергії з Білорусі та з території Росії. Обмеження діятиме до 1 листопада 2021 року.

 

 

]]>
<![CDATA[В Мінсоцполітики розповіли, як будуть нараховувати субсидії у «червоних» зонах]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/v-mnsocpoltiki-rozpovli-jak-budut-narahovuvati-subsidji-u-chervonih-zonah-64754 Fri, 22 Oct 2021 14:50:00 +0300 message Розрахунок субсидій для домогосподарств у регіонах з червоним рівнем епідемічної небезпеки здійснюється на збільшені соціальні нормативи.

Про це інформує пресслужба Міністерства соціальної політики України у Фейсбуці.

«Нарахування субсидій для домогосподарств у регіонах з червоним рівнем карантинних обмежень здійснюється на збільшені соціальні нормативи. Діючий порядок призначення житлових субсидій передбачає їх розрахунок на соціальні нормативи», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що ці нормативи визначені постановою Кабінету Міністрів від 6 серпня 2014 р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» (зі змінами).

Зокрема, окремі соціальні нормативи становлять:

для користування послугами з централізованого водопостачання - 2 куб. метри холодної води на одну особу на місяць за наявності послуги з постачання гарячої води та 3,6 куб. метри холодної води на одну особу на місяць за відсутності послуги з постачання гарячої води;

- для користування послугами з постачання гарячої води - 1,6 куб. метра на одну особу на місяць;

для користування послугами з централізованого водовідведення - 3,6 куб. метра на одну особу на місяць;

для користування послугами з постачання та розподілу природного газу;

за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання - 3,3 куб. метра на одну особу на місяць;

за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача - 5,4 куб. метра на одну особу на місяць;

за наявності газової плити та газового водонагрівача - 10,5 куб. метра на одну особу на місяць;

для користування послугами з постачання та розподілу електричної енергії у житлових приміщеннях (будинках):

у житлових приміщеннях (будинках), крім тих, що зазначені в абзацах третьому - шостому цього підпункту, - 70 кВт•г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт•г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 190 кВт•г на місяць;

обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання гарячої води - 110 кВт•г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як 230 кВт•г на місяць;

обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води - 130 кВт•г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як 250 кВт•г на місяць;

не обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання холодної води та за відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагрівальних приладів - 100 кВт•г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт•г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як 220 кВт•г на місяць.

Також передбачено, що на період карантину для регіонів із встановленим червоним рівнем епідемічної небезпеки розрахунок житлових субсидій проводиться з урахуванням збільшених на 50 % соціальних нормативів, у межах яких надається субсидія на оплату централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, електроенергії та природного газу для приготування їжі і підігріву води незалежно від кількості днів дії карантину зазначеного рівня епідемічної небезпеки на місяць.

Як повідомлялося, з 15 жовтня Херсонська область перейшла у червону зону карантину, з 18 жовтня розпочав діяти червоний рівень епідемічної небезпеки у Запорізькій, Одеській, Донецькій та Дніпропетровській областях, із 23 жовтня за рішенням Державної комісії ТЕБ та НС у червону зону перейде Сумська область.

 

 

]]>
<![CDATA[Гроші з реконструкції БАС перерозподілили на інші потреби]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/grosh-z-rekonstrukcji-bas-pererozpodlili-na-nsh-potrebi-64753 Fri, 22 Oct 2021 13:55:00 +0300 message Кабінет міністрів Дениса Шмигаля зменшив майже на 500 млн гривень видатки за програмою реконструкції Бортницької станції аерації (БСА) з японського кредиту. З Мінфіном Японії це рішення ще не узгоджено.

Про це стало відомо з розпорядження Кабінету міністрів Дениса Шмигаля №1251-р від 20 жовтня 2021 року.

Згідно з розпорядженням, на 459 млн 265 тис. гривень було зменшено обсяг видатків за інвестиційною програмою "Реконструкція споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництво технологічної лінії по обробці та утилізації осадів Бортницької станції аерації", (кредитор - Японське агентство міжнародного співробітництва).

Міністерству фінансів (міністр - Сергій Марченко) доручено узгодити перерозподіл коштів з комітетом Верховної Ради з питань бюджету (голова комітету - Юрій Аристов, "Слуга народу").

У серпні 2021 року Міністерство закордонних справ просило міністра закордонних справ Японії прискорити реалізацію проекту реконструкції БСА. Також МЗС просив Мінфін підтримати прохання і направити аналогічне офіційне звернення Японському агентству міжнародного співробітництва.

]]>
<![CDATA[Мінсоцполітики пропонує нову модель накопичувальних внесків]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/mnsocpoltiki-proponuje-novu-model-nakopichuvalnih-vneskv-64752 Fri, 22 Oct 2021 12:26:00 +0300 message Мінсоцполітики пропонує не зобов’язувати людей сплачувати внески на загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення за власний рахунок, але заохочувати їх це робити через 100% бонус від держави в рамках 1% від заробітної плати на старті роботи системи.
 
Такі пропозиції Мінсоцполітики напрацювало в результаті обговорення системи внесків з Міністерством фінансів та місією Світового банку.
 
З урахуванням положень зареєстрованого проекту „Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення” (реєстр. № 2683-3), яким передбачається впровадження загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення, пропонується наступна модель накопичувальних внесків:
 
Обов’язкові внески на індивідуальні рахунки людей в розмірі 1% сплачує роботодавець (за рахунок зниження ЄСВ) на користь всіх осіб, щодо яких він є страхувальником у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
 
Добровільні внески на власні індивідуальні рахунки в розмірі 1% сплачують всі застраховані особи з власної заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) на умовах автозапису з правом відмови.
 
На індивідуальні рахунки людей, які не відмовились від добровільної сплати накопичувальних внесків з власної зарплати, держава перераховує додаткові стимулюючі внески в розмірі 1%.
 
Таким чином, всі застраховані особи автоматично стають учасниками другого рівня пенсійної системи і отримують від 1% до 3% від своєї заробітної плати на власні пенсійні рахунки, відповідного до свого вибору.
 
Податковий тиск на роботодавців не зростає за рахунок зниження ЄСВ на розмір накопичувального внеску.
 
Людина має право в будь-який час відмовитися від сплати добровільного накопичувального внеску з власної зарплати. Додаткові стимулюючі внески від держави на індивідуальний рахунок такої людини в цьому випадку припиняються. Після відмови за нею залишається право поновити сплату добровільних внесків в будь-який час за власним бажанням з одночасним поновленням сплати стимулюючого внеску від держави.
 
Крім того, з урахуванням кращих світових практик підвищення охоплення працюючих системою пенсійних накопичень, пропонується кожні два роки проводити повторний автозапис учасників, які раніше відмовились від сплати внесків за власний рахунок. Право відмовитись за ними зберігається.
 
Людина на кожен свій внесок за рахунок співфінансування від держави фактично одразу отримає 100-відсоткову дохідність додатково до дохідності від інвестування.
 
Таким чином не відбуватиметься примусу громадян до сплати накопичувальних внесків за власний рахунок. Натомість будуть ефективні стимули до добровільної участі людей у сплаті внесків до системи та гнучкі умови розвитку системи в подальшому.
 
Право вибору сприятиме формуванню активної позиції людей щодо пенсійних накопичень, стимулюватиме свідомий вибір пенсійного провайдера, що позитивно вплине на розвиток конкуренції у сфері накопичувального пенсійного забезпечення, знизить ризики монополізації, позитивно вплине на розвиток недержавного пенсійного забезпечення, детінізацію зайнятості і зарплат, підвищення фінансової грамотності, підвищення довіри до фінансових установ та підвищення добробуту населення в цілому, а особливо у пенсійному віці.
]]>
<![CDATA["Київтеплоенерго" - необхідно відкоригувати цінові обмеження на ринку електрики з урахуванням збільшеної ціни газу]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kijivteplojenergo---neobkhdno-vdkoriguvati-cnov-obmezhennja-na-rinku-jelektriki-z-urahuvannjam-zblshenoji-cni-gazu-64751 Fri, 22 Oct 2021 11:35:00 +0300 message КП "Київтеплоенерго" заявляє про необхідність відкоригувати цінові обмеження на ринку електроенергії з урахуванням збільшеної ціни газу і втратою в результаті конкурентоспроможності ТЕЦ, що працюють на цьому ресурсі, про це повідомила пресслужба компанії.
 
У повідомленні наголошується, що в зв'язку з цим КП звернулося до Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг, з відповідними пропозиціями, а також неодноразово зверталося в міжопалювальний сезон з пропозиціями щодо врегулювання діяльності газової генерації е / е. При цьому в ТКЕ не озвучив конкретні пропозиції до регулятора.
 
За підрахунками КП, в управлінні якого знаходяться дві газові теплоцентралі - ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, співвідношення вартості вугілля і газу, які є основною сировиною для виробництва електроенергії, зараз становить 1: 5, при цьому навіть з урахуванням більш високої ефективності газових ТЕЦ собівартість електроенергії на газу в три рази перевищує собівартість електроенергії на вугіллі.
 
"Разом з тим обмеження цін на електроенергетичному ринку орієнтовані на собівартість більш дешевої вугільної генерації електроенергії", - відзначають в "Київтеплоенерго".
 
Там наголошують, що це вже призвело до вимушеної зупинки енергоблоків, які, крім електроенергії, також виробляють тепло.
 
"В умовах низьких запасів вугілля на українських електростанціях стають можливими загрози застосування в зимовий період графіків обмеження споживачів електроенергії", - вказали в КП, зазначивши, що ТЕЦ в енергодефіцитний зимовий період забезпечують до 10% загального обсягу виробництва електроенергії і в значній мірі відповідають за балансування ринку.
 

За даними КП, ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 забезпечують близько 70% потреб Києва в теплі і 60% - електроенергія. 

]]>
<![CDATA[Ю.Вітренко:"Компанії безвідповідально виходять на ринок поставок з метою здійснення спекуляції"]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/juvtrenkokompanji-bezvdpovdalno-vihodjat-na-rinok-postavok-z-metoju-zdjsnennja-spekuljacji-64750 Fri, 22 Oct 2021 10:58:00 +0300 message Глава правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко закликав посилити вимоги надання фінансових гарантій до постачальників природного газу на тлі масової відмови багатьох компаній від виконання своїх контрактів з бюджетними організаціями.
 
"Ті ж бюджетні організації, які раніше виходили на ринок, проводили тендери і купували газ у компанії" роги і копита ", зараз повинні ставити такі вимоги, щоб тільки надійні постачальники могли брати участь в тендерах", - сказав він в інтерв'ю DW.
 
За його словами, в свою чергу Антимонопольний комітет України (АМКУ) повинен переглянути підхід до пред'явлення вимог з надання фінансових гарантій від організаторів торгів, які раніше вважалися зайвими і обмежують конкуренцію.
 
"Важливо, щоб конкуренція була не між "рогами і копитами", а щоб конкуренція була між надійними постачальникам, які дійсно можуть виконувати свої зобов'язання, тоді це справжня конкуренція, а не імітація", - підкреслив глава "Нафтогазу".
 

Вітренко зазначив, що багато компаній безвідповідально виходять на ринок поставок з метою здійснення спекуляції на рівнях ціни покупки і продажу газу. 

]]>
<![CDATA[Депутати ухвалили законопроєкт про енергетичну ефективність]]> http://law.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/deputati-uhvalili-zakonoprojekt-pro-jenergetichnu-jefektivnst-64749 Fri, 22 Oct 2021 10:10:00 +0300 message Верховна Рада України ухвалила проект Закону №4507 про енергетичну ефективність. Документ створює передумови для розвитку сфери енергоощадності та запроваджує регуляторні інструменти й механізми дієвої підтримки галузі. 
 
Про це повідомила пресслужба Кабміну.
 
«Досягнення енергетичної незалежності України — один із важливих пріоритетів держави. Допомогти у цьому мають масштабні заходи з енергоефективності, які сприятимуть скороченню енергоємності нашої економіки. Наразі загальний обсяг споживання енергоресурсів відносно ВВП України втричі вищий, ніж у більшості країн Європи. Реалізація цього Закону матиме позитивний вплив на сферу енергетичної ефективності», — говориться у повідомлені.
 
Проєкт Закону створює умови для реалізації нових проєктів з енергоефективності, що сприятиме, зокрема, появі нових робочих місць.
 
Зазначимо, ухвалений документ передбачає:
  • формування засад державної політики у сфері забезпечення енергетичної ефективності;
  • закріплення особливостей формування та виконання національних планів дій з енергоефективності;
  • реалізацію підходів до формування стратегії забезпечення енергетичної ефективності будівель;
  • встановлення засад енергетичного аудиту та енергетичного менеджменту. 
]]>
<![CDATA[Мінсоцполітики: споживачі з боргом за комуналку теж можуть оформити субсидію]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/mnsocpoltiki-spozhivach-z-borgom-za-komunalku-tezh-mozhut-oformiti-subsidju-64748 Fri, 22 Oct 2021 09:41:00 +0300 message
Громадяни, які мають заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, також можуть оформити субсидію при реструктуризації боргу, про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики України.
 
"Згідно із законодавством, житлова субсидія не призначається за наявності простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, термін позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн). У той же час житлова субсидія призначається в разі наявності заборгованості, якщо укладено договір про реструктуризацію цієї заборгованості", - зазначено в повідомленні.
 
Відзначається, що з питання укладення зазначеного договору споживачам потрібно звернутися до постачальника відповідних комунальних послуг. У відомстві підкреслили, що якщо такий договір буде укладено протягом двох місяців з початку опалювального сезону, житлова субсидія буде призначена з початку сезону.
 
"Таким чином, рекомендуємо громадянам, які мають заборгованість з оплати послуг і не можуть без допомоги держави сплачувати платежі за послуги, укласти договір реструктуризації і звернутися до органу соціального захисту населення з питання призначення житлової субсидії", - зазначено в повідомленні.
]]>
<![CDATA[Сьогодні частина Києва залишиться без холодної води]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sogodn-chastina-kijeva-zalishitsja-bez-kholodnoji-vodi-64747 Fri, 22 Oct 2021 09:10:00 +0300 message  
Сьогодні Київводоканал проведе планові відключення холодного водопостачання у столиці, про це повідомила пресслужба компанії. 
 
Щоб не залишитись без холодної води, заздалегідь пошукайте свою адресу у переліку.   
 
Так, з 20:00 22 жовтня до 13:00 23 жовтня у зв'язку із плановими ремонтними роботами тимчасово буде відсутнє водопостачання за адресами:
 

– вул. Саксаганського, 37, 37а, 39, 39а, 39б, 41, 41в, 43, 43б, 55, 57, 59, 59б, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40, 42\78, 42, 44, 44б, 44г, 40/85  

– вул. Володимирська, 76, 76-б, 77, 79, 81, 83.

]]>