Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Thu, 26 May 2022 21:07:13 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Газ для ТКЕ подорожчає втричі]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/gaz-dlja-tke-podorozhchaje-vtrich-66722 Thu, 26 May 2022 18:25:00 +0300 message  

ТОВ "Газопоставляюча компанія "Нафтогаз Трейдинг" у рамках трирічних договорів планує підвищити ціни на газ для підприємств теплової комунальної енергетики (ТКЕ) більш ніж утричі до 29,392 тис. гривень/тис. куб. м (з ПДВ, з урахуванням тарифу на послуги) транспортування та коефіцієнта, що застосовується при замовленні потужності на добу вперед).

Про це повідомляє джерело на ринку газу, посилаючись на проект рішення, передають Українські Новини.

"Нафтогаз Трейдинг" розглянула звернення Міністерства енергетики щодо ціни газу з урахуванням дії довгострокових договорів, укладених між компанією та підприємствами теплопостачання для формування ними обсягів газу на опалювальний сезон 2022-2023 років.

Згідно з документом, за умовами трирічних договорів для підприємств ТКЕ встановлюються такі ціни:

 - на період з 1 червня 2022 року по 31 травня 2023 року (з фіксованим обсягом) - 24 356,38 гривні без ПДВ за 1 тис. куб. м, при цьому ціна з урахуванням тарифу на послуги транспортування та коефіцієнта, що застосовується при замовленні потужності на добу, вперед становитиме 29 391,55 гривні/тис. куб. м із ПДВ;

 - на червень 2022 року (без фіксованого обсягу) – 24 434,67 гривні без ПДВ за тис. куб. м, при цьому ціна з урахуванням тарифу на послуги транспортування та коефіцієнта, що застосовується при замовленні потужності на добу, вперед становитиме 29 485,5 гривні/тис. куб. м із ПДВ;

- на період з 1 червня 2022 року по 31 грудня 2022 року (з фіксованим обсягом) – 13 658,42 гривні без ПДВ за тис. куб. м, при цьому ціна з урахуванням тарифу на послуги транспортування та коефіцієнта, що застосовується при замовленні потужності на добу, вперед становитиме 16 554 гривні/тис. куб. м із ПДВ.

Згідно з документом, додаткові угоди до трирічних договорів щодо визначення замовлених обсягів на період з 1 червня 2022 року по 31 травня 2023 року будуть надіслані контрагентам після їх погодження з Кабінетом Міністрів.

Як повідомляли Українськi Новини, "Нафтогаз Трейдинг" закликала підприємства теплової комунальної енергетики укладати із нею договори на постачання газу на 3 роки.

При цьому ціна на перший рік становила 7,42 гривні/куб. м (з 1 червня 2021 року до 31 травня 2022 року, з ПДВ, без урахування тарифу оператора газотранспортної системи).

Для другого та третього року постачання природного газу фіксована ціна буде визначена у травні 2022 та травні 2023 років, а зміна ціни відбуватиметься відповідно до індексації зміни котирувань на європейському NCG-хабі та курсу валют.

 

 

]]>
<![CDATA[Більше десяти парків і скверів Києва обстежили на небезпечні предмети]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/blshe-desjati-parkv--skverv-kijeva-obstezhili-na-nebezpechn-predmeti-66721 Thu, 26 May 2022 17:45:00 +0300 message  

Обстеження столичних парків та скверів на виявлення вибухонебезпечних предметів триває. Наразі в Києві  можна безпечно відвідувати 40 локацій.

Які парки і сквери Києва обстежені та безпечні: адреси

В інших парках все ще тривають обстеження й перевірка, інформує Київська міська військова адміністрація.

Безпечними, зокрема, є парки ім. Рильського, “Співоче поле”, “Позняки”, “Кіото”, “Попудренко”, “Юність”, “Орлятко”, “Нивки”, “Пейзажна алея”, “Бабин Яр”, урочище “Наталка”.

Ці території обстежені, там немає небезпечних для життя предметів.

“Працівники ДСНС і Центру швидкого реагування щоденно перевіряють парки й сквери на виявлення вибухонебезпечних предметів. З початку робіт щодо нетехнічного обстеження паркових зон Києва фахівці вже перевірили 705,74 гектара територій“, – йдеться у повідомленні.

 КМВА також оприлюднила повний перелік столичних парків, які наразі безпечні для відвідування.

Раніше повідомлялося, що на околицях Києва та на Виноградарі залишається мінна небезпека.

 

 

]]>
<![CDATA[В Україні відновлюється житлове будівництво]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/v-ukrajin-vdnovljujetsja-zhitlove-budvnictvo-66720 Thu, 26 May 2022 16:52:00 +0300 message  

Як стверджують учасники ринку, загалом відновлюють роботи близько 40% забудовників. При цьому у Києві показник становить 20%.

З першого дня війни Фокус на хвилину не припиняв роботу. Наша команда вважає своїм обов'язком інформувати читача про те, що відбувається, збирати та аналізувати факти, протистояти ворожій пропаганді. Сьогодні Фокус потребує вашої підтримки, щоб продовжувати свою місію. Дякуємо за те, що ви з нами.

Українські забудовники повертаються на роботу. Але поки що будівництво відновили менше половини учасників ринку. Про це йдеться у статті Фокусу "Продаж відкритий. Як оформити угоду з купівлі квартири чи будинку".

Будь завжди в курсі подій разом із телеграм-каналом Швидкий Фокус.

"На сьогодні приблизно 40% учасників ринку начебто відновили свою роботу. Я думаю, що в Києві це десь 20% або 10 об'єктів", - сказав засновник Saga Development Андрій Вавриш у ході заходу Європейської Бізнес Асоціації "EBA Global Outlook: Економічний фронт".

На початку травня ЛУН опублікував карту активних будівель Києва. Журналістка Фокусу стала очевидцем продовження будівельних робіт на території ЖК "Нова Англія". Очевидці також підтвердили, що гурт "Ковальська" активно зводить будинок "31".

Андрій Вавриш вважає, що відсоток активних будівництв дуже маленький, а якщо дивитися на рівень вироблення матеріалів, наприклад, бетону, це приблизно 10-15% довоєнного обсягу.

"Я думаю, що люди виробляють матеріали, які у них є. Деякі позиції подорожчали. Наприклад, метал виріс у ціні вдвічі, скло - утричі. Складно спрогнозувати, як це вплине на остаточну собівартість", - зазначає учасник ринку.

Втім, з урахуванням курсових коливань, що зазначені в Україні, неважко припустити, що у великих містах забудовники озвучуватимуть для нових покупців вищі ціни, ніж до 24 лютого.

 

 

 

]]>
<![CDATA[У столиці проводять переврку якості води у бюветах]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-stolic-provodjat-perevrku-jakost-vodi-u-bjuvetah-66719 Thu, 26 May 2022 15:49:00 +0300 message  

Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві за участю фахівців Державної установи “Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” проводиться моніторинг щодо утримання наземних споруд бюветних комплексів м. Києва з відбором проб питної води на відповідність вимогам санітарних норм. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві

За період з 12 по 16 травня здійснено моніторинг 27 бюветних комплексів у Дарницькому, Деснянському та Святошинському районах м. Києва.

За результатами проведеної роботи на адресу СВКП “КИЇВВОДФОНД” направлено пропозиції щодо приведення стану бюветних комплексів до вимог санітарного законодавства.

З метою запобігання ускладнення санітарно-епідемічної ситуації в Києві до моменту усунення недоліків, бюветні комплекси, в яких були виявлені порушення, не працюватимуть.

 

 

 
]]>
<![CDATA[Україна планує вкластися у власні обсяги видобутку газу]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrajina-planuje-vklastisja-u-vlasn-obsjagi-vidobutku-gazu-66718 Thu, 26 May 2022 14:45:00 +0300 message  

Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що Україна має план зі зменшення споживання блакитного палива.

Йдеться, зокрема, про споживання газу на рівні власного видобутку. Про це пише Урядовий портал.

Україна, за словами Галущенка, має намір знижувати споживання газу до рівня власного видобутку. Крім того, наша країна й надалі переходитиме на безвуглецеву енергію.

Реалізувати цей план допоможуть міжнародні партнери.

Зокрема, з нами співпрацюватиме USAID (Агентство США з міжнародного розвитку). Організація допоможе підготувати нові проекти для розвитку енергосектору. Процес має розпочатися одразу після завершення війни в Україні.

Україна має потенціал для експорту електроенергії

Галущенко додав, що у планах України – збільшення комерційного експорту електроенергії. І це, за словами міністра, допоможе країнам ЄС позбутися залежності від енергоресурсів РФ.

"Це важливо для нас, тому що на ринку електроенергії виник дефіцит через зниження рівня розрахунків у результаті війни. З іншого боку, збільшення експорту української електроенергії дозволить європейським державам значно замінити російський газ", – пояснив Галущенко.

Водночас прем'єр-міністр України Денис Шмігаль повідомляв, що у квітні експорт електроенергії до Польщі зріс на 35% порівняно з довоєнним січнем.

"До кінця року ми плануємо розширити можливості українських енергетичних компаній та зможемо експортувати до ЄС близько 800 МВт електроенергії на добу", – зазначив Шмігаль.

Раніше "Нафтогаз України" визначив, що у 2022 році є різні ризики, пов'язані з повномасштабною війною Росії проти України.

Також у "Нафтогазі" зазначають, що її видобуток газу становить близько 12 млрд. куб. м на рік, а за нинішніх цінових умов це означає високу цінність групи для уряду.

Водночас президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко розповів "Сегодня", що у "Нафтогазу" з'явилося чимало проблем через війну, але жодної паніки не має бути.

Заяви деяких політиків про те, що наступної зими українці замерзнуть, експерт вважає лише спробами розкрутити ажіотаж навколо цієї теми та інтерес до власної персони.

Усіх побутових споживачів Україна здатна забезпечити газом власного видобутку та більше ніде його не купувати. Проте є ще промисловість, яка споживає величезну кількість енергоносіїв та має працювати.

Після війни частина підприємств може тимчасово не працювати через руйнування, завдані російськими окупантами. У такому разі споживання блакитного палива значно знизиться.

 

 

]]>
<![CDATA[Для мешканців Бучі, які втратили житло, встановили модульні будинки]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/dlja-meshkancv-buch-jak-vtratili-zhitlo-vstanovili-moduln-budinki-66717 Thu, 26 May 2022 13:50:00 +0300 message  

У Бучі Київської області встановлюють модульні будинки для людей, які втратили свої домівки через широкомасштабне російське вторгнення в Україну.

Про це повідомило видання “Армія Inform”. 

“Спонсором та постачальником житлових блоків виступила Польща за програмою #PolandFirstToHelp. Такі будиночки встановлюють у багатьох регіонах Україні, зокрема у Львівській, Чернігівській, Київській областях”, - йдеться у повідомленні.

У кожному блоці будинка знаходяться кухня та їдальня, санвузли та душові. 

В кімнатах є спальні місця для 4 осіб та необхідні меблі. 

Найближчим часом у ці модульні будинки зможуть заселитися понад 350 людей.

Раніше повідомлялось, що у Бородянці Київської області встановили модульні будинки для співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій та волонтерів, які розбирають завали.

 

 

]]>
<![CDATA[Українці мають право перерахувати комунальні послуги за час війни]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrajinc-majut-pravo-pererahuvati-komunaln-poslugi-za-chas-vjni-66716 Thu, 26 May 2022 12:25:00 +0300 message Мільйони українців зможуть тимчасово не платити за комуналку за період з початку війни. Про те, як буде нарахована оплата за комунальні за час відсутності людей у помешканні, в ефірі ICTV розповіла заступниця міністра розвитку громад та територій України Наталія Хоцянівська.
 
"Сьогодні всі споживачі, якщо вони були відсутні понад 30 днів, повинні звернутися до надавачів послуг, щоб їм не проводили нарахування", - зазначила чиновниця.
 
Заявку постачальнику потрібно подавати разом із довідкою внутрішньо переміщеної особи, або, наприклад, документом, який засвідчує службу у ЗСУ.
 
Саме ці обставини можуть бути підставою для перерахунку і вам не провадитимуть нарахування.
 
Такий порядок є актуальним для тих споживачів, які не мають лічильників, і розповсюджується не на всі послуги.
 
"Це не стосується приміщень, які обладнані лічильниками, потрібно ці показання подавати, а саме повторювати ті, які були раніше. Це не поширюватиметься на послугу управління багатоквартирним будинком і не стосуватиметься послуг постачання тепла", — каже заступниця міністра.
 
Вона також розповіла, що ситуація з нарахуванням плати за комунальні послуги різниться у містах.
 
"Наприклад, вона відрізняється у Миколаєві. З постачанням холодної води там виняткова ситуація у зв’язку з руйнацією водогону. Такі ж винятки є й щодо інших міст, тож приймаються індивідуальні рішення, так було зроблено у Чернігові. Але загальна тенденція – якщо підприємства надавали комунальні послуги, то вони проводять нарахування. Споживачі з розумінням та повагою ставляться до комунальників, бо дійсно стали свідками, що у такий нелегкий час для країни ми були в переважній більшості, де активних дій не було, з газом, електрикою, водою", – каже заступниця міністра.
 

Нагадаємо, станом на кінець квітня 2022 року понад два мільйони осіб офіційно зареєструвались як внутрішньо переміщені особи з моменту запровадження воєнного стану. Саме такі дані містяться в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб. 

]]>
<![CDATA[Юристи Ахметова готують позов до росії через знищену "Азовсталь"]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/juristi-ahmetova-gotujut-pozov-do-rosji-cherez-znishhenu-azovstal-66715 Thu, 26 May 2022 11:46:00 +0300 message Український бізнесмен Рінат Ахметов заявив, що пред’явить позови до росії зі вимогою компенсації всіх збитків через повномасштабне вторгнення, зокрема знищення заводу "Азовсталь" у Маріуполі. Про це він повідомив в інтерв’ю "НВ".
 
"Після початку широкомасштабного нападу рф 24 лютого 2022 року такі підприємства як Азовсталь, ММК ім. Ілліча, Авдіївський коксохім, Луганська ТЕС і ще десятки об'єктів промислової інфраструктури й зеленої енергетики частково або повністю знищено, або вимушено виведено з експлуатації", - розповів Ахметов.
 
За його словами, капіталізація цих об'єктів до початку війни становила десятки мільярдів доларів.
 

"Однозначно ми пред’явимо позови до Росії і вимагатимемо належну компенсацію всіх збитків та втраченого бізнесу. Вже зараз активно ведеться кропітка юридична робота з цих питань. Ми будемо пред’являти позови у всіх міжнародних та національних інстанціях. За відновлювальною вартістю втрати ММК ім. Ілліча та Азовсталі через російську агресію становлять від 17 до 20 млрд дол. Остаточну суму буде визначено в позовній заяві до росії", - сказав Ахметов. 

]]>
<![CDATA[Держенергоефективності скасувало державну експертизу з енергозбереження]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/derzhenergojefektivnost-skasuvalo-derzhavnu-jekspertizu-z-jenergozberezhennja-66714 Thu, 26 May 2022 11:05:00 +0300 message Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України разом із Кабінетом міністрів завершили роботу з приведення підзаконних нормативно-правових актів у відповідність до закону "Про енергетичну ефективність" у частині скасування державної експертизи з енергозбереження.
 
Про це повідомила пресслужба Держенергоефективності.
 
"Натомість законом України "Про енергетичну ефективність" передбачено широке використання таких європейських інструментів, як енергетичний менеджмент та аудит", - говориться у повідомлені.
 

Раніше проходження державної експертизи з енергозбереження було платним та обов'язковим під час діяльності, пов'язаної зі видобуванням, виробництвом та споживанням паливно-енергетичних ресурсів для отримання пільг, кредитування заходів з енергоефективності та інших напрямків. 

]]>
<![CDATA[Держава заарештувала приватні корпоративні права на 26 облгазів]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/derzhava-zaareshtuvala-privatn-korporativn-prava-na-26-oblgazv-66713 Thu, 26 May 2022 10:29:00 +0300 message Державне бюро розслідувань повідомило, що 26 регіональних операторів газорозподільних систем за рішенням суду передано в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), про це написала пресслужба ДБР. 
 
«За клопотанням ДБР слідчий суддя Печерського суду Києва передав до управління АРМА заарештовані приватні корпоративні права на 26 обласних та міських операторів газорозподільних систем», – йдеться у повідомленні.
 
«Відтепер держава контролюватиме постачання споживачам природного газу. Це є надважливим питанням національної безпеки, особливо в умовах російської агресії», – зазначається у повідомленні. 
 
Нагадаємо, що облгази (оператори газорозподільних мереж) займаються не постачанням газу, а його розподілом. Це монопольний вид діяльності та, як правило, в кожній області є один або два (облгаз і міськгаз) оператора ГРМ. Споживач не може вибирати, з яким облгазом працювати. Тоді як постачальників газу в Україні є кілька десятків. Вони конкурують між собою цінами на газ, і споживач може укласти договір із будь-яким постачальником. 
 

Зараз в Україні працюють близько 40 операторів газорозподільних мереж. 

]]>
<![CDATA[Д.Кудін: "Ми скасували цінове регулювання тимчасово"]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/dkudn-mi-skasuvali-cnove-reguljuvannja-timchasovo-66712 Thu, 26 May 2022 09:56:00 +0300 message Перший заступник міністра економіки України Денис Кудін заявив, що керівництво країни може повернутися до практики регулювання цін на паливо тоді, коли ситуація з його дефіцитом стабілізується, про це повідомила пресслужба міністерства.
 
Кудін пояснив, що цінове регулювання обмежувало імпортерів у можливості закуповувати дороге паливо і насичувати ним український ринок.
 
"Котирування в умовах дефіциту – це середня температура по лікарні. Ясно, що останні тонни можна купити тільки дорожче. Регулювання цього не давало. Те ж стосується логістики. Сьогодні, щоб забрати дефіцитні вагони або дефіцитну перевалку в порту Констанца, Гданська та інших, потрібно заплатити більше. Регулювання цього не дозволяло",
– пояснив заступник міністра.
 
Але уряд розглядає можливість повернутися до регулювання цін на пальне після того, як імпортери завезуть на ринок України достатню кількість нафтопродуктів для подолання дефіциту. Але на це піде певний час.
 
"Лад постачання, час від контрактування до вивезення в Україну може бути до 30 днів. Є приклади, коли великі оператори ввезли пальне в Констанцу ще місяць тому, і досі не весь цей обсяг в'їхав в Україну. Тому, як тільки ситуація нормалізується, я думаю, що з великою ймовірністю в тій чи іншій формі цінове регулювання на ринок повернеться",
– сказав Кудін.
 
Разом з тим він додав, що уряд реагуватиме на дії АЗС, які продають пальне за надвисокими цінами. Згідно з оцінкою Мінекономіки, середня ціна після скасування регулювання повинна бути на рівні:
 
52 гривень за літр дизеля,
58 гривень – бензину.
 
"Ми скасували цінове регулювання тимчасово. Ціна зросла до рівня дрібної групи. Власне, ми так і прогнозували. Але це не означає, що уряд дозволить займатися мародерством", – сказав Кудін. 
]]>
<![CDATA[Ситуація в енергетиці станом на ранок 26 травня]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/situacja-v-jenergetic-stanom-na-ranok-26-travnja-66711 Thu, 26 May 2022 09:15:00 +0300 message Головне:

Україна до кінця року зможе експортувати в ЄС до 800 МВт електроенергії

Україна зменшуватиме споживання газу до рівня власного видобутку

26 регіональних операторів газорозподільних систем за рішенням суду передано в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
 
Стабільність інфраструктури
 
Електроенергія
 • Україна до кінця року планує розширити можливості вітчизняних енергетичних компаній, внаслідок чого зможе експортувати до Європейського Союзу приблизно 800 МВт електроенергії, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. До кінця року планується розширити можливості українських енергетичних компаній. Це допоможе Європі відмовитися від споживання російського вугілля та знизити споживання російського газу.
 • За минулу добу відновлено електропостачання близько 17,8 тисячам споживачів, з яких 7 тисяч були знеструмлені внаслідок технологічних причин. Зокрема, у Київській області — 7 тисячам (знеструмлені внаслідок технологічних причин), Харківській і Запорізькій – по 2,9 тисяч, Донецькій — 1,8 тисячам, Сумській – 1,3 тисячам, Миколаївській – 1,1 тисячам, Херсонській – 800 споживачам.
 • Станом на 25 травня через пошкодження, обумовлені бойовими діями, в Україні залишаються знеструмленими 717 населених пунктів. Загалом знеструмлено близько 651 тисяча споживачів. Зокрема, в Донецькій області – 358,8 тисячі споживачів, Луганській – 128,2 тисячі, Харківській — 90,9 тисячі.
 • В центральному регіоні на двох лініях 330 кВ працює 9 ремонтних бригад. Одночасно на різних ділянках лінії ремонтуються проводи, лінії зв’язку, грозозахисні троси.
 • На одній з підстанцій центрального регіону введено в роботу трансформатор струму, продовжуються роботи по відновленню іншого обладнання.
 • На сході та півночі продовжується ремонт підстанції та лінії 330 кВ.
Газ
 
 • Україна знижуватиме споживання газу до рівня власного видобутку і продовжуватиме перехід на безвуглецеву енергію. Про це заявив Міністр енергетики Герман Галущенко.
 • 26 регіональних операторів газорозподільних систем за рішенням суду передано в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Тепер держава контролюватиме постачання споживачам природного газу. Це є важливим питанням національної безпеки, особливо в умовах російської агресії.
 • Оператор ГТС України запускає проект з впровадження зазначеного програмного комплексу для диспетчеризації, моделювання та оптимізації роботи ГТС. Проект проходить за підтримки USAID Energy Security Project (ESP), команда якого вже протягом двох років допомагає компанії у впровадженні різних автоматизованих систем.
 • Газопостачання відновлено 240 абонентам.
 • Без газопостачання залишаються понад 161 тисяча абонентів. Найбільш складна ситуація із газопостачанням спостерігається в Запорізькій, Чернігівській, Миколаївській та Харківській областях.
 • Споживачі ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” за добу зменшили використання природного газу на 0,6%.
Паливо
 
Кабінет Міністрів України погодив рішення правління НАК "Нафтогаз України" про звільнення генерального директора АТ "Укртранснафта" Миколи Гавриленка. Згідно з розпорядженням Кабміну №410-р від 23 травня 2022 року, текст якого оприлюднено на урядовому порталі, новим гендиректором компанії призначено Володимира Цепенду, який має досвід роботи в АТ "Укртрансгаз" у сфері закупівель та капбудування, загальний стаж на підприємствах "Нафтогазу" – дев'ять років. Перед новим керівником стоїть невідкладне та критично важливе завдання – бути одним із головних факторів вирішення паливної кризи в Україні протягом наступних тижнів.
 
Міжнародний вимір та санкції
 
 • Швейцарський концерн Sulzer, який виробляє промислове обладнання для нафтової та нафтохімічної галузі, заявив про вихід з російського ринку.
 • Через невиконання «Газпромом» транзитного контракту «Нафтогаз» може повернутися до позову на $12 млрд, від якого компанія відмовилась в 2019 році, заявив в інтерв'ю CNBC Юрій Вітренко.
 • Німеччина восени планує припинити імпорт російського вугілля, замінивши його поставками з Південно-Африканської республіки, заявив канцлер Олаф Шольц.
 • Прем'єр Польщі Матеуш Моравецький закликає Угорщину відмовитись від російської нафти та пропонує ввести спеціальне мито для імпортерів російської нафти.
 • Найбільша нафтова компанія Норвегії Equinor вийшла з усіх спільних з росією проектів.
 • Південно-корейська Daewoo розірвала з росією договір на будівництво трьох LNG-танкерів.

За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз, Енергоатом 

]]>