Рус Укр
ГоловнаСтатистикаРічки україни наповнені токсичними коктейлями
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги
Статистика
123...101112
Річки україни наповнені токсичними коктейлями

В Україні не залишилося чистих річок. У деяких з них все складніше знайти воду у гримучій суміші сільськогосподарських добрив, каналізаційних і промислових стоків, констатують експерти в статті "Корреспондента" під назвою "Водная нечисть".

Дослідники Національної геофізичної обсерваторії назвали найбільш забрудненими річками в Україні Сіверський Донець, Дністер, Сулу, Західний Буг та Кальміус. Так, у Західному Бузі вміст азоту перевищує гранично допустиму концентрацію у 15 разів, а важких металів - у вісім разів.

А у притоках Дністра - Тисмениці, Опирі, Лимниці, Бистриці Надвірнянській - сполук марганцю більше норми у 29 разів, а міді у 41.

Фахівці говорять про тушки риби, які спливають черевом догори у притоці Західного Бугу, річці Полтва. Риба у таких річках не просто гине, а зникає цілими видами. В цілому, за підрахунками вчених, поголів'я риб за останні десятиліття зменшилося мінімум у 100 разів, стали дрібнішими й самі особини.

Тяжка ситуація і у дніпровських водосховищах - Київському, Каховському, Кременчуцькому і Дніпродзержинському. Вміст марганцю і міді в них деколи перевищують норму вже у 80 разів. А ось у притоках Дніпра - Прип'яті, Тетереві, Ірпені, Десні та інших - вміст заліза, марганцю й міді перевищує норму у деяких випадках в 18, 57 і 40 разів відповідно.

Медики б'ють на сполох, попереджаючи про небезпеку купання в такій воді. За їхніми словами, це може викликати шкірні хвороби, а тривале вживання такої води як питної, навіть після очищення на водоканалах, - ураження центральної нервової і серцево-судинної систем, а також кишково-шлункового тракту.

Як з'ясувалося, забруднені річки є не тільки на сході країни, але і у західних, і в південних регіонах. Однак у кожному із них - свої джерела забруднення. Так, у Центральній Україні, де протікає Дніпро, це мінеральні добрива, які масово використовуються в сільському господарстві.

Сіверський Донець страждає від продуктів "життєдіяльності" нафтохімічних комбінатів і шахт, а Західний Буг - від каналізаційних стоків. Причому з цих водоймищ жителі країни отримують близько 70% питної води. Крім того, фермери, використовуючи річкову воду для зрошення полів, ризикують зняти токсичний урожай: шкідливі речовини, концентруючись у верхньому, найбільш родючому, шарі отруюють рослини.
Джерело: ТСН 

Відправити
Друкувати