Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГКомунальне субсидування занепадає
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

Комунальне субсидування занепадає

Субсидії для відшкодування комунальних витрат стають менш затребуваними. Водночас, середній розмір призначеної субсидії на одну сім’ю збільшується.

В Україні в січні-жовтні 2013 року за субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг звернулося 1, 196 млн.  сімей, що на 1,3% менше, ніж у січні-жовтні минулого року. Про це «Україні Комунальній» повідомили у прес-службі Державної служби статистики.

Зокрема, питома вага звернень сімей, які проживають у міських поселеннях склала 77,1%. Так, найбільше сімей, які отримували субсидії, у Сумській (10,8%)   та Кіровоградській областях (7,7%), а найменша - у Севастополі, Миколаївській та Закарпатській областях (1,7-2,2%).

Порівняно з відповідним періодом 2012 року кількість сімей, яким призначено субсидії, зменшилась на 20,3 тис., або на 1,9%.

Загальна сума субсидій, призначених сім'ям для відшкодування витрат на оплату ЖКП у січні-жовтні 2013, становила 137,8 млн. грн, що на 6,5 млн. грн менше відповідного показника 2012, з неї у міських поселеннях - 119,4 млн. грн, у сільській місцевості 18,4 млн. грн.

Середній розмір призначеної субсидії для відшкодування витрат на оплату ЖКП на одну сім'ю у жовтні поточного року збільшився у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 5,5% і становив 180,7 грн.

У січні-жовтні 2013 року 268,5 тис. сімей (90,7% із числа тих, які звернулися) було призначено субсидії готівкою на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, з них у міських поселеннях 54,9 тис. сімей, у сільській місцевості 213,6 тис. сімей.

Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше, уряд затвердив механізм надання субсидій та пільг мешканцям ОСББ та ЖБК. Не залежно від того, хто є утримувачем будинку, пільгові категорії громадян зможуть одержати субсидії на утримання житла.

Крістіна Болотова
 
Коментарі (0)