Рус Укр
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

Будівельні пазли

У минулому році було здано в експлуатацію 9,8 млн кв. м житла, а в 2010 році цей показник становив 9,3 млн кв. метра. При цьому основним інвестором на українському будівельному ринку залишається населення.

Які успіхи досягнуті українським будівельним комплексом в минулому році? На це питання відповів заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Дмитро Ісаєнко на круглому столі «Підсумки будівництва-2011, фінансування будівельної галузі та прогнози на 2012 рік», який відбувся 24 січня. 

«Обсяг освоєних капітальних вкладень у 2011 році склав 174, 5 млрд грн. Якщо розглядати структуру капітальних вкладень за джерелами фінансування, то значну частину (59%) складають власні кошти підприємств і організацій та кредити банків - 17,2%, кошти державного бюджету - 6,5% і індивідуальне житлове будівництво - 6,2%, кошти населення на будівництво своїх квартир - 2,4% і кошти місцевих бюджетів - 2,2%», - зазначив у виступі заступник міністра.

У минулому році було здано в експлуатацію 9,8 млн кв. м житла, а в 2010 році цей показник становив 9,3 млн кв. метра. При цьому основним інвестором на українському будівельному ринку залишається населення.

До досягнень Мінрегіону Дмитро Ісаєнко відніс і успішне виконання програми «Доступне житло». Він зазначив: «Нам вдалося запустити цю програму, яка вже протягом двох років успішно працює. У минулому році на програму «Доступне житло було виділено з державного бюджету 99 млн грн, ще майже 300 млн грн - це особисті кошти громадян. Було побудовано 792 квартири, загальна площа яких склала 51 тис. кв. м. Всього за цією програмою за два роки було побудовано 281 тис. кв. м житла і 4 тис. 273 сім'ї завдяки цій програмі придбали житло.

Хочу сказати, що в 2011 р. до цієї програми приєдналися і регіони. Населення в регіонах починає розуміти, що безкоштовного житла не буде. У поточному році за цією програмою передбачено виділити з держбюджету 200 млн грн. Крім того, планується залучити кошти населення в розмірі близько 500 млн грн».

В інформації заступника міністра були і не зовсім оптимістичні показники. Так за даними Мінрегіону: «Загальна чисельність будівельних підприємств торік зменшилася в порівнянні з 2010 роком (57 тис. 491) і склала 56 478. Зменшилася і кількість людей, зайнятих у будівництві, з 509,1 тис чол. в 2010 р. до 445,5 тис чол. - В 2011 р.

Середня заробітна плата в будівельній галузі в минулому році становила 2 460 грн., А сума невиплаченої заробітної плати працівникам зайнятих у будівництві склала 130, 4 млн грн.

Існує й інші проблеми в будівельній галузі. Одна з них - недобудовані об'єкти. Усього в Україну на кінець 2011 року їх налічувалося близько 19 тис. і щоб їх завершити необхідно 238 млрд грн. Особливе місце в цьому списку займає недобудоване житло. Таких об'єктів в Україні налічується близько 3 тисяч, з них 1 363 - перебувають на різних стадіях будівництва, а 1 737 - «заморожені». Для того, щоб завершити ці об'єкти требати  55,9 млрд грн грн.

Є проблема і в забезпеченні житлом людей, що стоять в черзі. На кінець 2011 року в Україні на квартирному обліку було 1 млн 102 тис 420 сімей.

В цілому, на думку заступника міністра у будівельній галузі створюється законодавча база, яка дозволить вже найближчим часом створити сприятливе середовище для всіх тих, хто займається будівельною діяльністю. Підтвердженням цьому може служити закон «Про регулювання містобудівної діяльності», прийнятий в 2011 році і який значно спростив дозвільні процедури в будівництві.

 Микола Бойко

 
Коментарі (0)